Проект угоди про ЗВТ з ЄС може бути переглянутий, – Янукович

Проект угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) України та Євросоюзу, парафований у липні 2012 року, може бути переглянутий за підсумками консультацій з Росією.

Про це заявив президент Віктор Янукович в інтерв'ю українським телеканалам, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Наші експерти дійшли такого висновку, що, враховуючи на якій швидкості всі ці документи готувалися, були допущені деякі помилки, до них потрібно повернутися", – зазначив президент.

За словами В. Януковича, це питання він обговорював на останніх зустрічах з президентом Росії Володимиром Путіним, який неодноразово заявляв про загрозу ЗВТ України і ЄС для РФ, на яку припадає близько 30% української зовнішньої торгівлі.

"Тоді нам потрібно, напевно, трошки назад, подивитися на договір щодо зони вільної торгівлі з ЄС і подивитися, що суперечить в цьому договорі нашим відносинам, що порушує тут наші відносини", – переказав український президент свої домовленості з російським колегою.

"І по кожній з цих позицій ми повинні отримати відповідь: які митні ставки, який захист, якої продукції" , – пояснив В.Янукович.

Він стверджує , що аналогічні вимоги ЄС висував і до України: "Якщо ми ведемо якісь переговори з Росією і вони стосуються зони вільної торгівлі, будь ласка, ці дії повинні бути з нами узгоджені".

В.Янукович наголосив, що такий перегляд положень угоди ЗВТ з СНД має бути здійснений до її підписання.

Україна в жовтні 2011 року підписала угоду про ЗВТ СНД , яка набула чинності у вересні 2012 року. Костянтин Грищенко, котрий у той час обіймав посаду міністра закордонних справ України, відзначав, що з боку Брюсселя і основних європейських столиць було чітко заявлено, що це ніяк не суперечить підписанню Угоди про асоціацію з ЄС, включно із ЗВТ з ЄС.

Водночас екс-президент України Віктор Ющенко вже тоді стверджував, що підписана угода про ЗВТ СНД закриває для Києва підписання ЗВТ з ЄС.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 08 серпня 2020, 17:14

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.