Уряд може подовжити меморандум з електрометалургами на 2014 рік

Кабінет міністрів України проводить узгодження проекту постанови про пролонгацію на 2014 рік дії меморандуму про взаєморозуміння з електрометалургійний підприємствами, що передбачає пільговий тариф на електроенергію для підгалузі.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Держслужбу з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

Уповноваженим підписати документ передбачається призначити віце -прем'єр- міністра Юрія Бойка. При цьому відомство висловлюється на підтримку продовження дії меморандуму.

За інформацією прес-служби, керівник Держпідприємництва Михайло Бродський погодив проект меморандуму з пропозиціями, які дозволять бізнесу відчувати себе комфортно у відносинах з владою. Так, з проекту запропоновано вилучити зобов'язання електрометалургійних підприємств щодо інвестування модернізації виробництва за рахунок власного прибутку. Водночас, зазначають у відомстві, метою держпідтримки електрометалургійних підприємств є стабілізація фінансово-економічного стану і вирішення соціальних проблем, а не забезпечення прибуткової діяльності, тому вимагати від бізнесу подібних зобов'язань за відсутності відповідних фінансових ресурсів недоцільно.

Чинний меморандум передбачав надання електрометалургійним підприємствам пільг у разі, якщо питома вага вартості електроенергії у складі виробничої собівартості їх продукції становив не менше 30 %. Водночас новий проект пропонує замінити виробничу собівартість загальної , яка фактично вище попереднього виду собівартості . Таким чином, замість скорочення споживання електроенергії держава фактично стимулюватиме зростання її споживання, вважають у відомстві.

Проект меморандуму також передбачає зобов'язати бізнес реалізовувати продукцію на внутрішньому ринку за цінами, що не перевищують рівень цін експорту суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності України. У свою чергу, М.Бродський вважає, що ціни, за якими реалізується продукція на внутрішньому ринку, не повинні перевищувати світові, оскільки в цьому випадку не враховуються відмінності у зовнішніх ринках і умовах контрактів (обсяги поставок, структура відвантаження матеріалу за хімічним та гранулометричним складам та ін.), що істотно впливають на формування ціни. Крім того, враховуючи, що на окремих підприємствах діє скорочений робочий графік, глава Держпідприємництва запропонував конкретизувати зобов'язання щодо як відновлення робочих місць, так і переведення працівників із скороченого на повний графік.

Відомство також пропонує уряду додати до нинішніх учасникам меморандуму (Стахановський і Запорізький заводи феросплавів, СЗФ і ЗЗФ) Нікопольський завод феросплавів і ТОВ "Побузький феронікелевий комбінат".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 січня 2021, 13:51

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.