Склали, поділили, помножили. НАНУ розкрила секрет розрахунку EUR160 млрд для адаптації України до норм ЄС

Інститут економіки та прогнозування НАН України оцінив потенційні витрати на адаптацію законодавства України до законодавства ЄС в EUR156,29 млрд, пізніше округлені до EUR160 млрд, виходячи з витрат на ці цілі східноєвропейської четвірки (Польща, Угорщина, Чехія, Словаччина) в період з 1991 по 2015 роки.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Згідно з оприлюдненими в четвер на круглому столі "Українського форуму" даними, вчені з Інституту склали всі витрати в цих чотирьох країнах, поділили їх на середню чисельність населення за 1991-2013 роки, а потім помножили на 45,5 млн українців і ще на коефіцієнт 1,5.

Збільшення витрат на 50% для України інститут НАНУ пояснює "структурним фактором - станом соціальної інфраструктури, зношеності основних фондів України в порівнянні з досліджуваними країнами Європи".

При цьому вчені звернули увагу, що на витрати східноєвропейської четвірки в період після підписання ними Угод про асоціацію з ЄС (з 1991 по 1994 роки ) до вступу в ЄС в 2004 році прийшлося 13,5%, тоді як решта суми - вже на період після того, як вони стали членами Євросоюзу.

У найбільшої за чисельністю населення Польщі в період асоціації EUR3,56 млрд були витрачені на реструктуризацію економіки, EUR1,4 млрд - на структурні реформи і EUR700 млн - на програму аграрного і сільського розвитку.

Вже в період членства витрати на сільське господарство, як вказують українські вчені, склали EUR8 млрд, на продовольчу промисловість - EUR1,6 млрд, модернізацію транспортної інфраструктури - EUR34,3 млрд, у сфері захисту навколишнього середовища - EUR33 млрд і в сфері юстиції та внутрішніх справ - EUR391 млн.

У Брюсселі називають озвучену українською стороною суму непропорційною. "EUR160 млрд (...) - ця цифра є непропорційною, неймовірною. Ця цифра, якщо її розділити на десять наступних років, становить близько 10% українського ВВП", - повідомив член Єврокомісії з питань розширення та політики добросусідства Штефан Фюле, виступаючи на бізнес-форумі у Вільнюсі в четвер.

За його словами, заяви української сторони про те, що підписання угоди про асоціацію з ЄС спричинить серйозні витрати для економіки України, не мають підстав. "Претензії з приводу нібито високих витрат для української економіки, пов'язаних з договором про асоціацію, не обгрунтовані і не переконливі, і не ясно, на яких саме даних, якщо такі дані існують, вони грунтуються", - заявив
Фюле.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 квітня 2021, 4:15

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.