Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Улюкаев назвал $40 за баррель нефти реалистичной ценой
Ряд депутатов предлагает ввести санкции против "Роснефти"
Число иностранных туристов достигло рекордных 1,2 млрд в 2015 году
ДТЭК возобновил прием угля шахт Львовско-Волынского бассейна
ЕС вводит универсальную профессиональную карту
"Укргазвыдобування" в 2015г снизило добычу газа на 3,9%
Чистый отток капитала из России в 2015 году составил $56,9 млрд.
Олланд ввел чрезвычайное экономическое положение во Франции
Сельхозпроизводство в Украине в 2015г сократилось на 4,8% - Госстат
Как нам обустроить "Нафтогаз"?
Валентин Землянський
Что год грядущий нам готовит?
Едуард Бразас
Уряд збирається скасувати п’ять видів ліцензій
Бізнес розчарований євроінтеграційною паузою України
Нестабільність держполітики наразі більше заважає бізнесу, ніж податки і корупція
Депутати не залишають спроб монополізувати лотерейний ринок обсягом до 4 млрд грн на рік , віддавши функції з організації та випуску лотерей Ощадбанку.
Про це у п’ятницю пише "Комерсант-Україна".
Мета цих змін – збільшити доходи держбюджету. Експерти впевнені, що діючі оператори ринку можуть спробувати заблокувати прийняття закону, а проблему лотерей потрібно вирішувати комплексно – шляхом врегулювання роботи всіх азартних ігор.
У Верховній раді оприлюднений законопроект N3697 Льва Миримського (позафракційний) із змінами в законодавство про здійснення лотерейної діяльності. Депутат запропонував впровадити в Україні державну монополію на випуск та проведення лотерей. Єдиним організатором стане Ощадбанк.
Він і зараз має ліцензію на такий вид діяльності, проте фактично її не проводить, обмежуючись поширенням лотерейних квитків інших ліцензіатів – операторів: МСЛ, "Української національної лотереї" (УНЛ) і "Патріота". У всіх чотирьох структур, останні три з яких є приватними, в тому числі в УНЛ, стовідсотковий іноземний капітал, дія ліцензій закінчується в лютому-березні 2014 року.
"Основні доходи від лотерейної діяльності надходять до кишень приватних структур , а не до держбюджету. Цим порушується принцип справедливого розподілу надприбутків", – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.
Лев Миримський оцінив обсяг ринку лотерей у 3-4 млрд грн на рік, однак під виглядом лотерейної діяльності зараз також проводиться гральний бізнес і букмекерська діяльність, заборонені в Україні. "Вони платять всього 20 % від необхідного, при монополізації ринку доходи бюджету збільшаться як мінімум у п'ять разів", – стверджує Л. Миримський. У бюджеті на 2013 рік передбачені відрахування від лотерейної діяльності в розмірі 864,4 млн грн.
Запропонованим законопроектом передбачено, що всі доходи від лотерейної діяльності будуть, як і колись, надходитимуть до спеціального фонду бюджету, проте список цільових статей витрат збільшиться. За рахунок цих грошей депутат пропонує фінансувати не тільки олімпійські об'єкти, лікування дітей і хворих на онкологію, але також обслуговувати держборг і виплачувати компенсацію вкладів Ощадбанку СРСР.
Крім того, поправки передбачають скасування ліцензування діяльності, зняття обмежень на капітал і зобов'язань страхування ризиків невиплати гравцям призів у разі неплатоспроможності організатора лотерей. Якщо закон буде підтриманий у парламенті, то протягом місяця після набуття ним чинності інші оператори повинні припинити розіграш лотерейних квитків.
В анналах світової історії це авто пам'ятне тим, що, бунтівники-спецназівці зуміли на зрешеченому кулями авто та на пробитих колесах вивезти з-під перехресного вогню президента Франції Шарля де Голля.