Ощадбанк намагаються зробити єдиним оператором лотерейного ринку

Депутати не залишають спроб монополізувати лотерейний ринок обсягом до 4 млрд грн на рік , віддавши функції з організації та випуску лотерей Ощадбанку.

Про це у п’ятницю пише "Комерсант-Україна".

Мета цих змін – збільшити доходи держбюджету. Експерти впевнені, що діючі оператори ринку можуть спробувати заблокувати прийняття закону, а проблему лотерей потрібно вирішувати комплексно – шляхом врегулювання роботи всіх азартних ігор.

У Верховній раді оприлюднений законопроект N3697 Льва Миримського (позафракційний) із змінами в законодавство про здійснення лотерейної діяльності. Депутат запропонував впровадити в Україні державну монополію на випуск та проведення лотерей. Єдиним організатором стане Ощадбанк.

Він і зараз має ліцензію на такий вид діяльності, проте фактично її не проводить, обмежуючись поширенням лотерейних квитків інших ліцензіатів – операторів: МСЛ, "Української національної лотереї" (УНЛ) і "Патріота". У всіх чотирьох структур, останні три з яких є приватними, в тому числі в УНЛ, стовідсотковий іноземний капітал, дія ліцензій закінчується в лютому-березні 2014 року.

"Основні доходи від лотерейної діяльності надходять до кишень приватних структур , а не до держбюджету. Цим порушується принцип справедливого розподілу надприбутків", – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Лев Миримський оцінив обсяг ринку лотерей у 3-4 млрд грн на рік, однак під виглядом лотерейної діяльності зараз також проводиться гральний бізнес і букмекерська діяльність, заборонені в Україні. "Вони платять всього 20 % від необхідного, при монополізації ринку доходи бюджету збільшаться як мінімум у п'ять разів", – стверджує Л. Миримський. У бюджеті на 2013 рік передбачені відрахування від лотерейної діяльності в розмірі 864,4 млн грн.

Запропонованим законопроектом передбачено, що всі доходи від лотерейної діяльності будуть, як і колись, надходитимуть до спеціального фонду бюджету, проте список цільових статей витрат збільшиться. За рахунок цих грошей депутат пропонує фінансувати не тільки олімпійські об'єкти, лікування дітей і хворих на онкологію, але також обслуговувати держборг і виплачувати компенсацію вкладів Ощадбанку СРСР.

Крім того, поправки передбачають скасування ліцензування діяльності, зняття обмежень на капітал і зобов'язань страхування ризиків невиплати гравцям призів у разі неплатоспроможності організатора лотерей. Якщо закон буде підтриманий у парламенті, то протягом місяця після набуття ним чинності інші оператори повинні припинити розіграш лотерейних квитків.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 26 лютого 2021, 11:12

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.