Російський рубль падає через ціни на нафту

27 листопада курс російського рубля до бівалютного кошика долар-євро досяг найнижчої позначки за останні чотири роки - 38,36 руб.

Причиною падіння могло стати зниження цін на нафту, повідомляє "Lb.ua" з посиланням на The Financial Times.

Крім того, на курс тисне початок перевірок в російських банках на тлі краху Мастер-банку, а також повільні темпи зростання і тенденція переводити доходи і дивіденди компаній за кордон.

У публікації йдеться, що незважаючи на девальвацію рубля, інвестори можуть заспокоювати себе тим, що самі росіяни більше не цураються власної валюти: угоди з нерухомістю, як і раніше, йдуть в доларах, але інші великі покупки, наприклад, придбання автомобіля, робляться в рублях.

Кількість доларових депозитів у російських банках складає всього 20% від загального числа, хоча ще в 2009 таких було 35%. А Московська біржа нещодавно перестала здійснювати котирування цінних паперів у доларах.

"Вони дійсно намагаються" рублізіровать" економіку батогом і пряником. Є бажання змінити уявлення про рубль як про слабку валюту", – резюмує FT словами Тіма Бівана з BCS Financial Group.

Середня ціна на нафту російської марки Urals цього року знизилася приблизно на 3% порівняно з минулим роком. У жовтні вона становила менше $108. Ціна північноморської нафти Brent за підсумками торгів 27 листопада складає близько $111 за барель, нафта американського сорту WTI коштує близько $94.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 13 липня 2020, :26

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.