Баррозу виключає участь Росії в переговорах Україна – ЄС

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявляє, що для двосторонньої Угоди про асоціацію між ЄС і Україною не може бути тристороннього формату "Україна -ЄС- РФ".

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Тристоронні переговори для нас не прийнятні. Ми провели переговори і парафували Угоду з Україною, і коли ти укладаєш двостороннє угоди, втручанням третьої сторони є неприйнятним. Для двосторонньої угоди між ЄС і Україною не може бути тристороннього формату", – заявив він на прес-конференції після закінчення саміту Східного партнерства у Вільнюсі в п'ятницю.

"Ми поважаємо суверенітет. Угода була вже парафована з суверенною країною Україною і коли ми домовляємося про двосторонні Угоді, ми обидва повинні погодитися, що це двостороння справа. Наприклад, ми укладаємо договір з Канадою, але не ведемо консультацій з третьою країною. Для угоди ЄС з іншою країною не може бути тристороннього формату", – підкреслив Ж.М.Баррозу .

При цьому президент ЄК констатував, що в Європі час, коли поступалися суверенітетом, закінчився.

Разом з тим, президент Єврокомісії нагадав про існування формату тристороннього діалогу. У зв'язку з цим він навів у приклад такий діалог в газовій сфері, де Україна є транзитною країною, Росія – країною-постачальником, а ЄС – споживачем.

"Але той факт, що у нас є стратегічне партнерство з Росією, не означає, що ми можемо прийняти будь-якого виду повноцінну участь у двосторонніх відносинах. Це – справа принципів. Я готовий обговорювати питання, які викликають стурбованість, але ми будемо обговорювати їх як питання, які викликають стурбованість, які можуть бути у України. Чого ми не можемо прийняти як умови для двосторонніх угод, так це вето третьої країни. Це суперечить усім принципам міжнародного законодавства", – заявив він.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 07 червня 2020, 8:50

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.