Держава знижує бюджетні витрати

Єдина стаття витрат зведеного бюджету, яка продемонструвала різке зростання фінансування в жовтні – обслуговування державного боргу.

Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

Виплати за боргами держави стали для уряду більш пріоритетними, аніж соціальні платежі, вважає колишній в.о. міністра фінансів Ігор Уманський.

За даними Міністерства фінансів, за підсумками жовтня приріст витрат у порівнянні з минулим роком уповільнився до 5,2% , тоді як ще в січні-вересні темпи зростання досягали 7%.

Темпи зростання фінансування скорочуються практично за всіма статтями: ЖКГ, охорона навколишнього середовища, соцзахист і соцзабезпечення, освіта, медицина. Єдина стаття витрат зведеного бюджету , яка продемонструвала різке зростання фінансування в жовтні – обслуговування держборгу.

На думку гендиректора Бюро економічних і соціальних досліджень Валерія Гладкого, якщо уряд не може обслуговувати держборг, то це означатиме дефолт. "Хоча нефінансування соціальних статей, по суті, той же дефолт, тільки бюджетники ж не зможуть, як кредитори, вимагати виконання всіх платежів", – пояснив він.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 квітня 2021, 1:33

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.