Політична криза може спричинити відтік депозитів

Тривала політична криза може призвести до відтоку депозитів із банківської системи.

Так вважають банкіри, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Затягування політичної кризи може спровокувати ланцюгову реакцію в економіці, загострити і без того критичну проблему виконання бюджету. В цьому разі тиск на гривню, можливий стрибок цін, бюджетна криза на тлі можливого посилення монетарного регулювання в країні спровокують панічні настрої населення та масове вилучення коштів із банківської системи", - сказав аналітик Укрсоцбанку Тантелі Ратувухері.

При цьому він зазначив, що банківська система може частково запобігти відтоку депозитів за умови вибудовування правильної комунікації з клієнтами. При цьому НБУ, з одного боку, може посилити стримувальні адміністративні заходи, а з іншого, надавати необхідну ліквідність у банківську систему для виконання термінових вимог клієнтів, що має заспокоїти вкладників.

"Важливою є відкритість регулятора в цей період, своєчасне, правдиве інформування населення про ситуацію у банківській системі, а також про застосування заходів. При цьому різкі рухи в цій ситуації можуть лише погіршувати становище", - додав Ратувухері.

Перший заступник голови правління Промінвестбанку В'ячеслав Юткін вважає, що масові акції громадянської непокори можуть підштовхнути вкладників конвертувати депозити у валюту.

"Якщо ситуація в країні не стабілізується, слід очікувати відтоку банківських депозитів у гривні та спробу вкладників, зляканих загрозою обвалу курсу, зафіксувати свої заощадження у валюті", - сказав банкір.

При цьому він додав, що, як свідчить досвід попередніх кризових періодів, відтік депозитів може коливатися в межах 10-15% загальної суми, що для системи в цілому критичним не є.

"Найуразливішими в цьому разі виявляться невеликі банки, що залучали гривню під високі відсотки. У цій ситуації зростає роль регулятора, який може надати короткочасну підтримку всій системі і таким банкам шляхом надання короткострокового фондування та недопущення панічних настроїв і вкладників і клієнтів банків", - додав Юткін.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 2:57

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.