Євроінтеграційні апетити влади раптово зменшились у 16 разів

Оцінка витрат на виконання угоди з ЄС знижена в 16 разів – зі 160 млрд євро до 10 млрд євро.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Уряд різко змінив оцінку вартості адаптації української економіки до стандартів Євросоюзу: прем'єр-міністр Микола Азаров і перший віце-прем'єр Сергій Арбузов заявили українським телеканалам, що Україна не просить у ЄС 160 млрд євро.

Арбузов підкреслив, що їм необхідно до 10 млрд євро кредитних коштів. "Приблизно у вересні я подавав розрахунки. Нам достатньо було 3-5 млрд євро, які б дали можливість нас підтримати, щоб запустити модернізацію. Криза посилилася , потрібно знову зробити розрахунки і вийти на якусь суму, але це не 160 млрд євро, це може бути 10 млрд євро. І то ми просили кредитні лінії: коли прийде час, ми повернемо", – зазначив він.

Директор Інституту економіки та прогнозування Валерій Геєць заявив, що не знає про нові цифри, названі Арбузовим. За його словами, сума в 160 млрд євро була отримана зовсім не на підставі зіставлення потреб країни з рівнем підтримки східноєвропейських країн-членів ЄС.

"Розрахунки з цифрами підтримки країн Східної Європи були дані лише як порівняння. Ми розрахували всі можливі втрати України: від збитків у торгівлі з Росією, переходу на нові техрегламенти та екологічні стандарти, виконання енергетичних директив, до збільшення резервів НБУ для стабілізації курсу гривні», – пояснив науковець.

За його словами, за методикою МВФ резерви повинні бути не менше $41,24 млрд, тоді як зараз вони становлять лише $20,3 млрд. «Ми не заявляємо, що всі ці гроші має виділити ЄС, проте в нашому бюджеті коштів на це немає, тому левова частка може бути виділена Євросоюзом", – зауважив Геєць.

При цьому він наголосив, що в цю суму не входять витрати на модернізацію промислових потужностей. "Виходячи з рівня зношеності наших фондів – близько 80%, ця сума складе не менше 400-500 млрд євро, однак це вже завдання бізнесу, а не уряду", – пояснив Валерій Геєць.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 лютого 2021, 21:10

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.