Україна – в групі підвищеного ризику через корупцію, – Transparency International

Україна за ступенем корумпованості стабільно залишається в групі «підвищеного ризику» разом з Камеруном, Іраном, Нігерією, Центральною Африканською Республікою та Папуа Новою Гвінеєю.

Як повідомляє "Finance.ua", в наступному році вона ризикує скотитися ще нижче.

Згідно з нинішніми дослідженням Індексу сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index, CPI), рейтинг України за рівнем корумпованості залишився практично незмінним – 25 балів зі 100 можливих. Таким чином, країна зайняла 144 місце серед 177 держав, охоплених дослідженням.

За показниками сприятливості умов для ведення бізнесу в державі Україна швидко втрачає позиції, і це є тривожним сигналом: в загальноагрегованому рейтингу корумпованості СРI України «просіла» на 10 пунктів по параметру політичної та фінансової корупції (складова СРI індексу взята з даних дослідження Political Risk Services International Country Risk Guide).

У цьому дослідженні враховуються показники надмірної вибіркової протекції і підозріло тісних зв'язків між політикою і бізнесом. Державні установи та чиновники частіше вимагають від бізнесу сплати хабарів, про що свідчить падіння відповідного рейтингу України на 5 пунктів ( складова СРI індексу взята з даних дослідження World Economic Forum Executive Opinion Survey).

Український та іноземний бізнес готові бити тривогу, оскільки головні проблеми ділових кіл не тільки не вирішуються, але і загострюються. Основні з них такі:

1 ) Монополізація бізнесу. Олігархічні клани активно перерозподіляють бізнес-ресурси між собою і витісняють з ринків прозорість і здорову конкуренцію;

2 ) Неможливість довгострокового планування бізнесу. В Україні власність стає все менш захищеною: перестають діяти єдині та незмінні правила ведення бізнесу для всіх учасників ринку;

3 ) Окупація бізнесу державними корупціонерами. Процедури отримання дозволів на ведення бізнесу все більше корумпуються, процвітає хабарництво при взаємодії з державними органами, посадові особи, які приймають рішення, захоплюють контроль над фінансовими потоками.

«Непідписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС є банальним свідченням страху олігархічних бізнес-груп перед прозорою конкуренцією. Українські монополісти не можуть вести бізнес за світовими стандартами. Саме тому вони вибирають знайомі механізми співпраці з корумпованими сусідами», – коментує Олексій Хмара, виконавчий директор Transparency International Україна.

Торік у цьому рейтингу Україна також посіла 144 місце.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 06 червня 2020, 16:05

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.