Справедлива ціна на російський газ – $280 за тисячу кубометрів, – Ставицький

Україна розраховує на успішне завершення переговорів з РФ про зниження ціни на газ до кінця поточного року, але навіть у разі їх невдачі країні вдасться домогтися здешевлення газу наступного року.

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький, повідомляє "Forbes.ua" із посиланням "5 канал".

«Переконаний , що наступного року ми зможемо знизити ціну 10-15% , і це не тільки завдяки переговорам з Росією», – сказав урядовець.

Ставицький зазначив, що Україна вважає справедливою ціну російського газу на рівні близько $280 за 1000 куб. м, тоді як в поточному році він обходиться їй у середньому в $401-402 за 1000 куб. м з урахуванням $100 знижки за пролонгацію розміщення Чорноморського флоту.

«У мене є надія, що ми цього доб'ємося. Цю надію ми підігріваємо тими кроками, якими ми робимо», – сказав міністр , нагадавши про зниження обсягів закупівлі російського газу, що спричинило падіння котирувань акцій «Газпрому», і подальшої диверсифікації його поставок.

Ставицький уточнив, що держбюджет- 2014 планується побудувати на новій зниженій ціні газу, однак якщо переговори завершаться невдачею, то при визначенні прогнозної ціни доведеться виходити з ціни спотових закупівель з можливістю її перегляду після першого кварталу 2014 року.

Він нагадав, що цього року Україна вже закупила в Європі мінімум 2,5 млрд куб. м газу за середньою ціною близько $370 за 1000 куб. м, а недавно вдалося домовитися з ЄС про відкриття найбільш значимого після російського маршруту постачання газу в Україну через Словаччину.

«Відкриття словацького маршруту на 100% диверсифікує питання поставки газу», – наголосив Ставицький.

При цьому він піддав критиці позицію ЄС, який затягував відкриття цього маршруту, незважаючи на положення Енергетичної хартії, а також запропонував користуватися ним тільки з 1 вересня 2014 при виконанні ще трьох умов.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 липня 2020, 19:44

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.