ЗВТ з ЄС невигідна для промисловості Харкова – гендиректор "Південкабелю"

У разі створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом промисловість Харкова втратить більше, ніж отримає.

Такої думки дотримується гендиректор ПАТ "Завод "Південкабель" (Харків) Володимир Золотарьов, інформує "Інтерфакс-Україна".

"Мої слова – це загальна думка промисловців Харкова ... Звичайно, промисловість в євроінтеграційному процесі перебуває в дещо специфічній ситуації. З одного боку, жоден керівник промислових підприємств не проти євроінтеграції як такої, але ми проти відкриття повністю ринку своєї країни, бо ми втратимо від цього значно більше, ніж отримаємо", – заявив В.Золотарьов.

Виступаючи на позачерговій сесії Харківської міськради з питання про суспільно-політичну ситуацію в країні у вівторок, він наголосив, що підприємства промислових регіонів України орієнтовані, в першу чергу, на країни Митного союзу.

"Весь схід, та й південь країни, його промислові підприємства націлені на колишні країни СНД, в першу чергу, на Митний союз. Сьогодні експорту заводу "Південкабель" становить близько 40 % (продукції, що випускається – ІФ), з них 60% він відправляє в країни Митного союзу і лише близько 2% до Західної Європи, в Євросоюз», – заявив посадовець.

"Ми повинні розуміти, що нас там не чекають, ми потрібні їм як ринок для постачання своєї продукції, не більше. "Південкабель" більше чотирьох років намагався поставляти свою високотехнологічну, з високою доданою вартістю продукцію, виготовлену на більш досконалому обладнанні, ніж на інших підприємствах Західної Європи. Нічого у нас не вийшло. І не вийде , бо уряди тих країн захищають вітчизняного товаровиробника не на словах, а на ділі", – повідомив Золотарьов.

"Ми не повинні йти в Європу як бідна родичка, ми повинні йти на рівних умовах, нормальних, зважених, де повинне бути ставлення до нас як до суб'єкта державного, а не просто звичайного якогось незрозумілого утворення", – підсумував В.Золотарьов.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 січня 2021, 14:05

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.