Через невиконання бюджету заморожені рахунки місцевих органів влади

Через проблеми з надходженнями до бюджету Мінфін фактично заморозив рахунки місцевих органів влади в Держказначействі.

Про це повідомляє "Економічна правда" з посиланням на "Комерсант-Україна".

До загального фонду держбюджету в листопаді надійшло 25 млрд грн, що на 3,6 млрд грн менше, ніж роком раніше.

У Міністерстві доходів і зборів не опублікували дані про збір основних бюджетоутворюючих платежів – податку на прибуток, ПДВ, акцизного податку, пише видання.

За даними Держказначейства, обсяг відшкодування ПДВ за 11 місяців становив 51,3 млрд грн, з яких 21,8 млрд грн – в автоматичному режимі.

Враховуючи річний план бюджету-2013, в грудні доходи загального фонду повинні становити 57,5 млрд грн. Зібрати цю суму неможливо.

Можливості збільшувати дефіцит держбюджету обмежені, оскільки це загрожує зростанням держборгу і процентних платежів по ньому.

Уряд вже кілька місяців недофінансовує майже всі витрати, крім соціальних, а також здійснює видатки за рахунок залишків коштів на єдиному казначейському рахунку.

У порівнянні з жовтнем обсяг грошей в Держказначействі хоч і зріс майже втричі – до 1,2 млрд грн, але залишається найменшим за 10 років.

Через ці проблеми Мінфін фактично заморозив рахунки місцевих органів влади в Держказначействі, кажуть регіональні влади. Це не дозволяє їм розрахуватися за своїми зобов'язаннями за виконані роботи та надані послуги, навіть маючи вільні кошти.

За даними Держказначейства, за 10 місяців 2013 було видано коротких позик на більш ніж 41 млрд грн, зараз заборгованість по них становить 2,5 млрд грн.

Наприкінці жовтня уряд прийняв рішення виділити дотацію на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів у розмірі 2,07 млрд грн. Зараз на стадії схвалення парламентським комітетом з питань бюджету знаходиться аналогічне рішення на суму близько 800 млн грн. Кабмін сьогодні готовий перерозподілити дотації ще на 1 млрд грн.

До кінця року місцевим бюджетам, за прогнозами Асоціації міст України, не вистачає 4 млрд грн.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 квітня 2021, 15:46

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.