Економісти радять звільнити Азарова й підписати Угоду про асоціацію з ЄС

Економісти представлять опозиції та владі План виходу з політичної та соціально-економічної кризи.

Як повідомляє УНН, про це на прес-конференції у четвер повідомив один з розробників програми, екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

За його словами, економісти пропонують президенту видати указ про відставку уряду і разом з опозицією сформувати уряд фахівців-управлінців, який буде діяти до наступних виборів президента.

Друга пропозиція для покращення ситуації – притягти до кримінальної відповідальності осіб, винних у силовому розгоні Євромайдану в ніч з 30 листопада на 1 грудня.

Ще одна ключова норма – Асоціація з ЄС, яку має укласти новопризначений уряд у січні-лютому 2014 року на наступному саміті Україна-ЄС.

Фахівці вважають, що парламент має ухвалити закон про політичну амністію та імунітет для президента та прем'єр-міністра України – зокрема, чинні президент та голова уряду не підпадатимуть під кримінальну відповідальність строком на п’ять років після залишення своїх посад, а особи, які стали жертвами вибіркового правосуддя, будуть негайно звільнені.

"Ми не хочемо, щоб у нашій країні президент і прем'єр-міністр протягом п’яти років притягувались до карної відповідальності, незалежно чи це минулий, чи це сучасний, майбутній. Це, на нашу думку, дозволяє суттєво розрядити ситуацію і не стояти "на смерть" за владу", – вважає один з розробників програми, екс-заступник голови НБУ Олександр Савченко.

Зі свого боку, парламент ініціює перед Конституційним судом запит про тлумачення його рішення від 10.09.2010 з метою повернення до парламентсько-президентської форми правління. КС має розглянути це подання в терміновому порядку.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 лютого 2021, 20:55

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.