Ставицький проігнорував підписання угоди про реверс газу

Українські чиновники не з’явилися для підписання угоди в середу, яка б могла відкрити маршрут постачання природного газу через Словаччину.

Про це повідомило видання The Wall Street Journal з посиланням на людей, знайомих з ситуацією.

На думку журналістів, такий розвиток подій викликає занепокоєння про те, що Київ уникає угоди, на посередництво в якій Європейський Союз витратив місяці.

Газова угоди відкрила б основний маршрут постачання газу до України, що міг би суттєва скоротити залежність Києва від російських постачань.

За словами трьох джерел, меморандум про взаєморозуміння між словацьким транспортувальником газу Eustream та «Укртрансгазом» мав бути підписаний в середу в Братиславі.

«Українські партнери просто не з'явилися», – повідомив високопоставлений словацький чиновник. За його словами, українська компанія пізніше надіслала електронний лист з запропонованою новою версією тексту меморандуму про взаєморозуміння, навіть попри те, що угода повинна була бути вже завершена.

Марлен Хользнер, речниця комісара ЄС з питань енергетики Гюнтера Еттінгера, заявила, що ЄС зрозумів, що єдиними спірними питаннями є «коли і де» угода буде підписана.

Інший високопоставлений чиновник ЄС підтвердив, що українські чиновники не з'явилися, проте зауважив, що зрозумів, що це відбулося через внутрішню політичну кризу в Україні. На його думку, українська компанія все ще має намір підписати.

За словами чиновників, угода передбачала б, що Eustream тримала б для українських компаній «відкритий сезон» для участі в торгах за газ між початком грудня та лютим. За наявності достатнього попиту та його покриття відповідним фінансовим заслоном, Eustream тоді імплементуватиме технічні зміни для того, щоб мати можливість розвернути постачання газу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 жовтня 2020, 9:46

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.