ЄК відкинула звинувачення Росії у затягуванні розгляду питання "Південного потоку"

Офіційний представник ЄК Марлене Хольцнер відкинула звинувачення російської сторони у затягуванні реагування на міжурядові угоди щодо «Південного потоку».

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За словами Марлене Хольцнер, Єврокомісія змогла ознайомитися з угодами "Газпрому" з низкою країн ЄС щодо "Південного потоку" тільки 17 лютого 2013 після їх офіційного опублікування, після чого їй був потрібний час на висновки, які було зроблено в серпні.

"Це неправда", – прокоментувала вона заяву російської сторони, що Єврокомісія нібито відреагувала занадто пізно на ці угоди, висунувши свої претензії.

При цьому М.Хольцнер зазначила, що не всі угоди були відразу оприлюднені. У серпні Єврокомісія вказала країнам-учасницям проекту "Південний потік" на невідповідності європейським законодавством.

Це було зроблено 14 серпня, уточнила М.Хольцнер.

"Наше рішення було затверджено у жовтні, і ми проінформували Росію, що потрібно відновити переговори за цими угодами", – заявила представник Єврокомісії.

Вона знову підтвердила, що будівництво газопроводу як таке не торкається європейського законодавства. Це законодавство застосовується з початком експлуатації газопроводу, додала М.Хольцнер.

"А це означає , що цей газопровід має бути доступний всім компаніям, потрібно контролювати тарифи, платити за використання газопроводу. Ці тарифи повинні бути визначені відповідно з європейським регламентом", – пояснила вона.

"Ні, ми не втрачали часу", – наголосила офіційний представник ЄК, зазначивши, що в серпні задіяні у проекті держави-​члени були письмово поінформовані про те, що є неправильного в угодах і, відповідно, має бути переглянуто.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 червня 2020, 22:14

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.