Подвійну сертифікацію якості зерна скасують

Державна служба з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва (Держпідприємництва) пропонує скасувати подвійну сертифікацію якості зерна.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на повідомлення відомства.

Держпідприємництва розробило проект урядової постанови "Про деякі питання щодо переміщення зерна та продуктів його переробки".

Зараз сертифікат якості зерна експортери повинні отримувати двічі. Вперше сертифікат видається за місцем навантаження. Другий сертифікат якості оформляється за місцем митного оформлення експортних операцій при перевантаженні зерна.

Держпідприємництва зазначає , що наслідком подвійний сертифікації є значне подорожчання транспортних і вантажних операцій, збільшення витрат часу, різке зростання витрат на експорт сільськогосподарської продукції і в результаті тиск на закупівельні ціни на внутрішньому ринку.

Проект постанови передбачає оформлення одного сертифіката якості зерна та продуктів його переробки на партію товару (незалежно від кількості транспортних засобів, в які вона завантажена). У разі якщо партія товарів перевозиться кількома транспортними засобами, вони повинні супроводжуватися копією такого сертифіката, у зв'язку з цим у проекті постанови уточнюється термін "партія товару".

Крім того, документ передбачає процедуру інспектування зерна за заявою замовника на "рейді" порту. За наявності у власника зерна аналізів показників якості та безпеки зерна (зокрема, на наявність ГМО) в лабораторіях, акредитованих на здійснення таких робіт, їх результати враховуються інспектором Держсільгоспінспекції без проведення додаткових аналізів.

Як повідомлялося, аграрні асоціації країни неодноразово виступали за скасування обов'язкової сертифікації зерна та послуг з його зберігання.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 26 жовтня 2020, 20:34

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.