РФ отримала документи Єврокомісії щодо необхідності перегляду "Південного потоку"

Міненерго Росії отримало офіційний лист від Єврокомісії про необхідність перегляду договорів, укладених з країнами-транзитерами для будівництва газопроводу "Південний потік".

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на заступника глави Міненерго Анатолія Яновського, якого цитує видання Прайм.

"Ми вступимо в діалог з нашими партнерами, строго керуючись нормами міжнародного права", – запевнив Яновський.

Напередодні Єврокомісія заявила, що двосторонні угоди щодо "Південного потоку" з низкою країн Європи – Австрією, Болгарією, Угорщиною, Грецією, Словенією, Хорватією і Сербією, – порушують законодавство ЄС.

Єврокомісія очікує їх перегляду. Одним зі спірних питань є той факт, що "Газпром" – експортер газу, який піде по трубі, також буде керувати трубопроводом і встановлювати тарифи.

"Раніше укладені міжнародні договори були зроблені з метою створення умов, необхідних для реалізації цього проекту, і ці умови можуть і повинні відрізнятися від національного законодавства тієї чи іншої країни. В іншому випадку, якщо вони не відрізняються від національного законодавства, тоді ці договори і проводити не треба було", – сказав Яновський.

За словами заступника міністра, відповідно до Віденської конвенції міжнародний договір носить превалюючий характер над національним законодавством, і після його ухвалення стає автоматично частиною цього національного законодавства. Він зазначив, що домовленості, укладені країнами-учасницями Євросоюзу, в тому числі третій енергопакет, також є міжнародними договорами.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 червня 2020, 22:46

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.