Ризик дефолту України – максимальний за чотири роки

Ризик дефолту України виріс до максимуму за чотири роки. Вартість кредитно-дефолтних свопів перевищила позначку 1139 пунктів, що вище, ніж в кризові роки.

Про це повідомляє "Finance.UA".

Іншими словами, інвестори більше впевнені у банкрутстві країни , ніж у збереженні її платоспроможності, пояснює видання.

При поточній ціні CDS, для страховки від невиплат по облігаціях на суму $10 млн, інвестор повинен протягом п'яти років виплачувати по $1139000 щорічно. Тобто за п'ять років доведеться сплатити понад $5 млн.

Проте варто відзначити, що CDS – інструмент багато в чому спекулятивний. Відповідно, чим більше навколо України негативних новин, тим швидше дорожчає страховка.

Втім, до реального дефолту справа не дійшла навіть у Греції в найважчі часи. Та й самі кредитно-дефолтні свопи – інструмент, який має дуже складну систему. Це стосується як самого визнання події дефолтом, так і подальших виплат по страховці.

Зараз економіка України перебуває в рецесії . За словами прем'єр-міністра країни Миколи Азарова, ВВП за підсумками 10 місяців знизився на 0,6%. Судячи з усього, рецесію Україна в 2013 р. подолати не зможе, незважаючи на те що в бюджеті на поточний рік закладено зростання на рівні 3,4%.

Дефіцит бюджету за підсумками минулого року склав 3,6%, без урахування інших зобов'язань уряду, а цього року, з урахуванням всіх статей, показник може досягти 5,6%. З урахуванням цих факторів і дефіциту рахунку поточних операцій, який в 2013 р. може скласти близько 8,1%, зростатиме державний борг.

У 2012 р. держборг знаходився на рівні 72% ВВП, а в 2013 р. очікується зростання до 78%. У 2014 р. Україні буде потрібно виплатити $17,4 млрд для обслуговування зовнішнього боргу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 19:14

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.