Україна та Росія підпишуть меморандум про спільну роботу над створенням важкої ракети-носія

Уряд схвалив проект меморандуму про співпрацю між Державним космічним агентством України і Федеральним космічним агентством Російської Федерації, який планується підписати під час шостого засідання Російсько-Української міждержавної комісії 17 грудня в Москві.

Документ передбачає співпрацю сторін у створенні космічного ракетного комплексу надважкого класу, повідомляє "Реальна економіка".

"Головними підприємствами з реалізації цього Меморандуму є від української сторони - ДП КБ "Південне" та ДП ВО "Південний машинобудівний завод", від російської сторони - ВАТ РКК" Енергія", - йдеться у документі.

Згідно з документом, сторони будуть співпрацювати у таких напрямах як:

- створення ракетно-космічної техніки,

- виготовлення ракетно-космічної техніки та матеріалів,

- у сфері створення космічно-ракетних комплексів (КРК) надважкого класу, відповідного технічного комплексу і стартового комплексу, а також наземного технологічного обладнання,

- у сфері стандартизації та якості продукції.

Відповідно до Меморандуму, Україна та Росія планують проводити спільну діяльність зі створення космічного ракетного комплексу надважкого класу на базі технологій ракети-носія "Енергія" у складі кооперації підприємств ракетно-космічних галузей обох держав.

Сторони також домовилися проводити спільні роботи із збільшення обсягів взаємних поставок ракетно-космічної техніки та відповідних комплектуючих, матеріалів і складових.

Крім цього, Україна та Росія збираються проводити дослідження і розробки, які забезпечують створення сучасного КРК з конкурентоспроможною ракетою - носієм надважкого класу на базі технологій РН "Енергія" та відповідних технічного та стартового комплексів, а також наземного технологічного обладнання.

У документі також йдеться намір сторін співпрацювати у напрямку розробки технологій для створення ракетно-космічної техніки.

Росія і Україна планують також залучати науково-дослідні інститути і організації обох країн до випробувань і наземних відпрацювань ракети-носія.

Довідка.

Державне підприємство "Конструкторське бюро "Південне" ім. М. К. Янгеля — одна з провідних організацій з розробки ракетних комплексів та ракетно-космічних систем зі штаб-квартирою у Дніпропетровську.

"Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова"- провідне українське підприємство із виробництва ракетно-космічної техніки та технологій оборонного, наукового та народногосподарського призначення в місті Дніпропетровськ.

РКК "Енергія" - російська ракетно-космічна корпорація, одне з провідних підприємств російської ракетно-космічної промисловості, що знаходиться у місті Корольові.Коментарі

Додати коментар


ммм

шо пукина в открытый космос хотят отправить?

ГОЛОВНЕ на 21 жовтня 2020, 13:24

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.