Підписання договору про ЗВТ з СНД гальмується через розбіжності в договорах

Україна не ратифікує договір про ЗВТ з СНД через розбіжності з попередньою редакцією.

Про це пише "Комерсант-Україна".

"Договір не збалансований, він дає перевагу Росії, тому ми ведемо консультації з Москвою, щоб внести зміни. Поки переговори не приведуть до успіху, договір не буде переданий на ратифікацію", - розповіло джерело в адміністрації президента.

Попередньо парафована сторонами редакція договору пройшла внутрішньодержавну перевірку, зокрема була схвалена Мінекономрозвитку і Мін'юстом.

Але є дві версії документу, які істотно відрізняються за змістом, відзначає видання.

Левова частка відмінностей сконцентрована в "Додатку 1" до договору, де перераховані виключення з режиму вільної торгівлі. У підписаній угоді виявилося близько 50 нових, відсутніх в парафованому документі товарних позицій, за якими Росія застосовує експортне мито.

Експерти відзначають, що в переліку додаткових експортних мит РФ немає товарів, вартість яких критично важлива для України. Найбільша мито - 30% - застосовується щодо титановому лому, однак Україні виробляє титан з власної руди.

Зріджений газ, оподатковуваний митом на 40 євро за тонну, зараз поставляється в Україну в невеликих обсягах, відзначає аналітик центру "Психея" Геннадій Рябцев.

За словами голови парламентського підкомітету з питань міжнародної економічної політики Олексія Плотнікова основна проблема пов'язана з неузгодженістю договору з майбутньою угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

"Справа в тому, що ми просунулися в переговорах про створення ЗВТ з Євросоюзом, і нам треба узгодити різночитання в договорі з СНД", - зазначив він.

Проблема, про яку йде мова, також з'явилася за підсумками жовтневого раунду переговорів. Мова йде про "Додаток 6" до договору, який був відсутній в парафований версії.

В ньому передбачені санкції для тих учасників ЗВТ, які введуть режим вільної торгівлі з третіми країнами або об'єднаннями і тим самим змінять структуру свого імпорту - це формулювання, безсумнівно, стосується майбутньої ЗВТ між Україною та ЄС, пише видання.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 жовтня 2020, 10:03

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.