Європа узгодила єдиний механізм врегулювання банківських криз

Досягнуто згоди Європарламенту, Ради ЄС та Європейської комісії щодо єдиного механізму врегулювання банківських криз.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на члена Єврокомісії з внутрішнього ринку і послуг Мішеля Барньє.

"Платник податків більше не буде першим, хто оплачує помилки банків. Це фундаментальний крок у реалізації банківського союзу", – повідомив Барньє у своєму "Твіттері" .

Представники трьох інститутів ЄС домовилися щодо проекту директиви для 28 держав союзу, яка була предметом дуже складних переговорів міністрів економіки і фінансів Євросоюзу. Остаточне рішення з цього питання вони повинні ухвалити 18 грудня.

Згідно цій директиві, коли у банку виникають проблеми, національні влади можуть втрутитися, щоб не дати їм погіршити своє становище. Для цього на дуже суворих умовах передбачатиметься превентивна рекапіталізація і включатимуться "державні механізми стабілізації".

Рекапіталізація торкнеться тільки платоспроможних банків, у яких в ході стрес-тестів буде виявлено потенційні слабкості. Якщо банк близький до банкрутства, то буде застосовуватися внутрішній механізм порятунку "bail-in" на відміну від зовнішнього "bail-out", який використовувався під час кризи і який спирається на державні кошти.

Тепер першими за складне становище банку будуть розплачуватися його акціонери і кредитори, які повинні покривати мінімум 8% втрат банків, перш ніж можна буде звернутися до державних фондів допомоги, які наповнюється банківським сектором.

Гарантується збереження вкладів до 100 тис. євро. Вище цієї суми фізичні особи, малі та середні підприємства будуть користуватися преференційним умовами по відношенню до інших кредиторам.

Кожна держава-член ЄС має створити національний фонд, що досягає 1% сумарних депозитів за 10-річний період.

"Усі банки повинні вносити кошти в ці фонди, але більше платитимуть ті з них, які йдуть на більший ризик", – зазначив Барньє.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 січня 2021, 3:09

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.