Світові ціни на золото протягом майже століття визначають лише п'ять банків

Така ситуація зберігається з 1919 року, але тільки зараз, майже через сторіччя, наглядові органи та аналітики запідозрили щось недобре.

Про це повідомляє "Lb.UA" з посиланням на німецьку газету WirtschaftsWoche Heute.

Фіксинг (тобто призначення ціни за унцію золота) відбувається так: о 10:30 і 15:00 за Гринвічем банки вводять пропозиції (свої власні і своїх клієнтів) за ціною покупки та продажу жовтого металу в торговельну систему і протягом наступних десяти хвилин домовляються про ціну.

Останнім часом аналітики почали звертати увагу на те, що із золотом відбувається щось дивне. Приміром, в Пертському університеті (Австралія) проаналізували дані за 2007-2012 роки, зафіксувавши тенденцію до збільшення угод по золоту безпосередньо після початку фіксингу. Це наводить на думки, що банки, які беруть участь у фиксингу, допускають витік інформації про майбутні ціни на жовтий метал.

Сьогодні у фиксингу беруть участь Barclays, HSBC, Bank of Nova Scotia, Societe Generale і Deutsche Bank.

Ціна на золото робить великий вплив на торгівлю цим інструментом по всьому світу, визначає ціни на монети, на необроблене золото з копалень і на ювелірні вироби. Інвестори і центральні банки оцінюють за допомогою золота власні резерви. Крім того, золото впливає на термінові ринки, на яких також ведеться торгівля жовтим металом, і в першу чергу, на нью-йоркській біржі Comex.

За даними World Gold Council, вартість унції золота в третьому кварталі склала $1326. За останній рік вона впала на 20%.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 квітня 2020, 7:53

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.