Україна збільшила експорт м’яса на 60%

Цього року поставки вітчизняної м'ясної продукції за кордон зросли майже на 60%, зокрема, найбільш істотно збільшився експорт м'яса птиці – більш ніж на 80%.

Про це повідомляє "Finance.UA" з посиланням на заяву міністра аграрної політики й продовольства Миколу Присяжнюка.

"У поточному році нам вдалося скоротити імпорт м'ясопродуктів майже на 24%. Паралельно з цим ми змогли і наростити експорт майже на 60%. Цьому посприяли такі фактори, як відкриття нових ринків збуту, збільшення виробництва тваринницької продукції, а також нарощування поголів’я. Тому уряд продовжить свої програми підтримки. Одним же з основних досягнень цього року став початок експорту продукції птахівництва в ЄС. Поставки саме цієї групи товарів на зовнішні ринки найбільш істотно збільшилися протягом цього року – більш ніж на 80%", – повідомив Микола Присяжнюк.

Поступово зростає експорт яловичини свіжої та мороженої. За 10 місяців поточного року поставки її за кордон збільшилися в середньому на 40%. Крім того, Кабмін підтримав ініціативу Міністерства аграрної політики і продовольства щодо зниження мита на експорт живої худоби з 25% до 5%. На переконання глави відомства Миколи Присяжнюка, прийняття таких змін посприяє підвищенню зацікавленості у виробництві яловичини і збільшенню її експорту.

Найбільшими покупцями вітчизняного м'яса птиці є країни СНД, Ірак, Туреччина, Грузія, Йорданія, Лівія, ЄС; яловичини – Росія, Азербайджан, Білорусь, Казахстан, Туркменістан, Молдова; свинини – Росія.

"Україна вже має традиційні ринки збуту м'ясної продукції. Але з кожним роком її виробництво зростає. І після забезпечення внутрішніх потреб є можливість експортувати м'ясопродукти. Для цього уряд приділяє велику увагу розширенню ринків збуту. Від цього виграють як самі виробники, так і скарбниця держави. Зараз міністерство працює над тим, щоб збільшити присутність української м'ясної продукції на ринку ЄС. Для цього продовжується гармонізація санітарних та фітосанітарних вимог України та Європи. І наша кінцева мета – усунення будь-яких бар'єрів в торгівлі", – наголосив міністр.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 20 січня 2021, 21:28

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.