Антимонопольний комітет встановив рекорд з штрафів підприємств

Антимонопольний комітет (АМК) у січні-жовтні поточного року оштрафував підприємства на загальну суму 814,7 млн грн.

Як повідомляє "Finance.UA", сума загальних штрафів для рітейлерів може стати абсолютним рекордом України, сягнувши позначки в мільярд гривень.

За даними АМК, за десять місяців 2013 припинено понад 5,7 тис. порушень конкурентного законодавства. Найбільш резонансні розслідування, розпочаті цього року, ще не завершені.

Одне з них – розгляд відносно групи найбільших українських ритейлерів, яких звинуватили у змові щодо встановлення вартості продовольчих товарів. Раніше глава АМК Василь Цушко заявляв: якщо вину компаній вдасться довести, їм загрожує максимальний передбачений законом штраф – 10% від річної виручки.

А це означає, що сума загальних штрафів для рітейлерів перевищить мільярд гривень, що стане абсолютним рекордом для України.

Попри те , що останні два роки розміри виписаних бізнесу штрафів ростуть дуже швидко, суми, сплачені порушниками до державного бюджету, залишаються досить скромними. За даними АМК, у поточному році було виплачено 36 млн грн штрафів та пені за їх прострочення. Це менше 4% від розміру накладених стягнень.

В АМК кажуть, що причин такої диспропорції декілька. По-перше, за деякими з прийнятих рішень термін сплати ще не настав. А по-друге, частина рішень комітету оскаржується відповідачами в судах.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 06 червня 2020, 3:14

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.