ЄС готовий підписати асоціацію за виконання Україною необхідних умов, – Ештон

Глави МЗС країн ЄС підтвердили свою готовність підписати Угоду про асоціацію з Україною, коли вона виконає необхідні умови, заявила глава дипломатії ЄС Кетрін Ештон.

Про це вона сказала в понеділок увечері в Брюсселі, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми вже говорили в минулому, і це залишається актуальним, що ця угода могла б бути кращою відповіддю в короткостроковому плані на економічні виклики України. Підписання цієї угоди послало б сигнал довіри міжнародних фінансових ринків і інститутів", – заявила К.Ештон на прес-конференції по завершенні засідання Ради ЄС із закордонних справ.

Крім того, на її думку, угода стала б свого роду чернеткою настільки очікуваних економічних реформ і початком економічної перспективи, що несе надію.

"Ми також висловили побажання прийти до політичного рішення цього посиленого конфлікту, яке спостерігаємо між різними політичними партіями. Ми готові їм допомогти. Міністри були згодні в необхідності підтримки політичної асоціації та економічної інтеграції, яких вимагає величезна кількість маніфестантів в Україні, і ці вимоги були чутні в минулі вихідні", – повідомила К.Ештон , яка головувала на засіданні Ради ЄС.

За її словами, на Раді ЄС ішлося про те, щоб сильно і голосно сказати, що громадяни України мають право на свободу слова, зборів і будь-яке насильство по відношенню до них засуджується Євросоюзом.

Глава дипломатії повторила, що ЄС вимагає розслідування актів насильства проти мирних демонстрантів і негайного звільнення протестувальників.

"Політичне вирішення цієї кризи – необхідний етап у подоланні економічних труднощів країни", – наголосила К.Ештон.

Відповідаючи на питання щодо ситуації на Україні, пов'язані з Росією, вона зазначила, що в дискусії з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим Рада ЄС ясно заявила, що вона віддає собі звіт у стурбованості російської сторони щодо існуючих угод, зокрема, угоди Росії з Україною про вільну торгівлю.

"Ми говорили і повторюємо нашому російському партнеру, що нам не слід працювати в обстановці тиску, з якого б боку він не виходив. Треба надати країні вільний шлях і вільний вибір угод, які вона укладає в рамках СОТ і відкритого світу . Цілком нормально, що країна укладає угоди з цілою серією партнерів, і якщо ви подивитеся на конкретні наслідки угоди, яку ми пропонуємо Україні, ця угода буде вигідна й Росії", – пояснила К.Ештон.

Повертаючись ще раз до дискусії з головою МЗС РФ, верховний представник ЄС пояснила, що велася пряма розмова, в ході якого російському колезі було сказано, що Україна роками вела переговори з Європейським союзом про зміст цієї угоди про асоціацію. Були прийняті політичні рішення в парламенті, на інших політичних рівнях, що пропонують підписати цю угоду. І факт підписання цієї угоди жодним чином не має підривного ефекту для відносин з Росією.

"Я сподіваюся, що цей сигнал прийнятий міністром Лавровим і що він передасть його в Москву", – підсумувала глава дипломатії ЄС.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 23 жовтня 2020, 12:15

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.