Закон про лібералізацію енергоринку набере чинності 1 січня 2014

Закон "Про основи функціонування ринку електроенергії України", що передбачає лібералізацію оптового ринку електроенергії країни, набере чинності з 1 січня 2014 року.

Про це йдеться в перехідних положеннях документа, опублікованого в газеті "Урядовий кур'єр" від 18 грудня, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

При цьому деякі пункти закону почнуть діяти в більш пізні терміни.

В даний час в Україні діє енергоринок єдиного покупця, тоді як новий закон передбачає запровадження моделі роботи за прямими договорами, ринок контрактів "на добу вперед" і балансуючий ринок, який дасть можливість регулювати дисбаланс, який виникає при виробництві електроенергії. Також передбачається створення ринку додаткових послуг із закупівлі маневрених потужностей.

Найбільш спірним у законопроекті є питання створення фонду врегулювання вартісного дисбалансу і його наповнення виключно за рахунок коштів атомних і гідроелектростанцій.

На думку представників атомної галузі, основною функцією фонду буде отримання коштів від енергогенеруючих компаній, що належать державі (АЕС, ГЕС і ГАЕС) для подальшого їх спрямування на покриття збитків, що знаходиться переважно в приватній власності, теплової генерації, а також гарантованих постачальників.

Через фонд проводитимуться розрахунки за продану за "зеленими тарифами" електроенергію, а також відшкодовуватимуться збитки гарантованих постачальників від продажу споживачам електроенергії за регульованими тарифами та витрати від купівлі електроенергії, виробленої на ТЕЦ та інших установках з комбінованим виробництвом електроенергії за регульованими цінами і її продажу по ринковими цінами.

Авторами документу є народні депутати від Партії регіонів Ігор Глущенко і від фракції "Батьківщина" Микола Мартиненко.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 03 серпня 2020, 23:01

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.