Закупівельні ціни на металобрухт зросли на 8-12%

Закупівельні ціни на металобрухт зросли на 8-12% і становлять в середньому 2,5 тис. грн. за т.

Про це повідомив начальник відділу аналізу ринку чорної металургії ДП "Держзовнішінформ" Олександр Шейко, передає прес-служба компанії.

За його словами, з настанням зимового періоду ситуація на українському внутрішньому ринку сталевого брухту ускладнюється.

"Сезонне скорочення заготовки металобрухту, з урахуванням активної фази накопичення металургами сировини для зимового періоду, традиційно призводить до зростання цін. В даний момент закупівельні ціни зросли на 8-12% і становлять в середньому 2,5 тис. грн. за тонну", - говорить Шейко.

Також він зазначив, що характерною тенденцією останніх місяців для українського ринку металобрухту є істотне зростання імпорту.

Так, у жовтні і листопаді обсяги імпорту металобрухту становили близько 20 тис. т щомісяця, що приблизно на 20% вище аналогічних показників минулого року. При цьому в грудні обсяги імпорту очікуються на рівні 30 тис. т.

"Що стосується експорту, то в першому півріччі поточного року експортних відвантажень металобрухту фактично не було. Тільки починаючи з липня українські підприємці почали експортувати металобрухт", - заявив начальник відділу аналізу ринку чорної металургії.

Він також додав, що пік поставок припав на жовтень, коли було відправлено на експорт близько 62 тис. т.

"У листопаді обсяги експорту становили 55 тис. т, а в грудні не перевищать 50 тис. т. Загалом за 10 місяців 2013р. було експортовано 185 тис. т металобрухту, що вдвічі менше показника за минулий рік. Середня експортна ціна становить $345-350 за тонну", - розповідає Шейко.

При цьому він зазначив, що нинішня ситуація на українському ринку металобрухту є достатньо нетиповою і свідчить про можливі структурні і організаційні зміни в галузі в 2014 році.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 30 травня 2020, 8:33

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.