Угода з РФ підтримає ліквідність України, проте виклики залишаються, – Fitch

Надання Росією Україні $15 млрд фінансування та знижки на газ значно знижує ризик української суверенної кризи ліквідності в 2014 році.

Проте довгострокові політичні й економічні ризики для кредитоспроможності країни залишаються без відповіді, передає "Інтерфакс-Україна" з посиланням на аналітиків міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.

"Пакет знижує ключові короткострокові ризики для суверенної кредитоспроможності України, які виникли через великий дефіцит поточного рахунку і пікових виплат за зовнішнім боргом, і, в свою чергу, призвели до падіння міжнародних резервів і зростаючого тиску на обмінний курс, погрожуючи неконтрольованої девальвацією гривні", – вказує агентство.

За його оцінками, сукупний вплив більш дешевого імпорту газу й російського фінансування повинні зменшити дефіцит поточного рахунку з 7,3% ВВП до 5,9% ВВП і обслужити $8 млрд зовнішніх виплат в 2014 році. У разі припинення сильного тиску на гривню валютні резерви можуть збільшитися до $25 млрд в кінці 2014 роки з нинішнього рівня в $18 млрд.

"Але довгострокові ризики для кредитоспроможності залишаються", – наголошує Fitch.

Агентство вважає, що, вибравши фінансову підтримку Росії, а не МВФ, український уряд уникає заходів, спрямованих, в кінцевому рахунку, на відродження економіки країни. Експерти агентства вважають, що якщо операція з Росією сигналізує віддалення від Угоди про асоціацію з ЄС, то це також знижує ймовірність реформ, які могли б сприяти зростанню ефективності і прямих іноземних інвестицій, а також збільшенню експорту до Європи.

Fitch вказує, що поки ще не ясно, які поступки Україна пропонує Росії в обмін на її підтримку і чи є такі поступки.

"Угода з Росією може додати додаткового масла у вогонь антиурядових протестів, які були викликані виходом України з переговорів з ЄС", – додає агентство, припускаючи все ж, що нинішні протести не будуть загострюватися до такого рівня, коли вони можуть зірвати досягнуті в Москві угоди.

Fitch також відзначає, що в умовах наданої Росією підтримки на період до президентських виборів в 2015 році існує ризик того, що українська влада в переддень виборів вдасться до більш вільної валютної та фіскальній політиці.



Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 червня 2020, 15:32

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.