Автовиробники наполягають на збереженні спецмит

Уряд зобов'язаний продовжити вектор захисту внутрішніх автовиробників і зберегти дію спецмита на імпорт готових автомобілів, вважає президент корпорації "Богдан" Олег Свинарчук.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Лібералізація митних відносин з РФ, ймовірно, сприятиме зростанню експорту українського машинобудування, однак уряд повинен продовжити вектор політики на захист внутрішнього ринку і автовиробників", – цитує О.Свінарчука прес-служба компанії.

Він не виключає, що очікувана активізація експорту продукції українського автомобілебудування на ринок Росії, поставки автомобілів корпорації можуть збільшитися в десятки разів, проте не робить передчасних прогнозів.

"Ми завжди наголошували на важливості експортних ринків і, зокрема, ринку РФ для нашої компанії, оскільки внутрішнього ринку для беззбиткової роботи заводів мало. Нами проводилася і проводиться системна робота з пошуку стратегічного партнера, який не обмежував би нас ринком України", – зазначив О.Свінарчук, додавши, що на сьогодні таким в сегменті легкових авто є JAC.

Водночас прес-секретар корпорації Сергій Красуля повідомив, що на сьогодні експорт автотранспорту в РФ багаторазово скоротився через дії утилізаційного збору в цій країні, і навіть його поширення на внутрішнього виробника з 1 січня 2014 року (що потім планує зробити і Україна) не зніме проблему неконкурентоспроможності за ціною для українських авто, оскільки РФ має намір компенсувати своїм виробникам втрати від сплати утилізаційного збору за рахунок надання субсидій, тоді як Україна навряд чи зможе зробити те саме.

"Якщо ж зараз скасувати спецмито на імпорт авто, це практично знову призведе до падіння і так невеликого автовиробництва, простоїв автозаводів (як уже було на початку поточного року) – і що тоді ми будемо експортувати? Крім того, це стане негативним сигналом для інвесторів, з якими зараз автовиробники ведуть переговори", – зазначив він.

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов в середу в Москві повідомив про те, що Україна опрацьовує питання лібералізації спецмит на імпорт автомобілів, що діють в тому числі і для продукції з РФ, і вже в першому кварталі 2014 може прийняти рішення по етапах і розмірах лібералізації. За його словами, існує три можливих варіанти пом'якшення обмежень.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 30 вересня 2020, :24

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.