Україна досі зацікавлена в створенні газотранспортного консорціуму

Україна зацікавлена ​​у збереженні та нарощуванні обсягів транзиту газу і вважає створення газотранспортного консорціуму варіантом вирішення цієї проблеми.

Про це заявив президент Віктор Янукович на прес-конференції у четвер, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Обсяги прокачування впали приблизно до 70 млрд куб. м (на рік – ІФ), це нам невигідно і це несе загрозу підтримання цієї системи в надійному стані. Ми зацікавлені в тому, щоб ця система працювала ефективно і економічно вигідно, і ми були надійними партнерами як для Європи, так і для Росії", – сказав він.

В.Янукович пояснив затримку з просуванням проекту газотранспортного консорціуму тим, що газотранспортна система входила до складу НАК "Нафтогаз України" . За його словами, необхідно було також за допомогою міжнародного аудиту визначити ціну української ГТС разом з підземними сховищами.

"Поки ми не виконали цю роботу, говорити про створення будь-якого консорціуму було б неможливо", – наголосив глава держави.

Він додав, що сьогодні, у тому числі після досягнення домовленості про зниження ціни на російський газ, відкрилися нові можливості переговорів.

"Наша мета – знайти такі умови, такі мотивації, щоб вони забезпечили завдання, які ми ставимо перед собою", – сказав В.Янукович.

Він нагадав, що можливості української ГТС – прокачування щорічно 120 млрд куб. м, а після модернізації – до 180 млрд куб м.

Як повідомлялося, Україна прогнозує в 2014 році транзит природного газу по своїй території в обсязі 82 млрд куб. м.

Транзит газу за 10 місяців 2013 збільшився на 1% – до 69,88 млрд куб. м, а за 2012 рік він скоротився на 19,1% – до 84,260 млрд куб. м.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 22 жовтня 2020, 6:08

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.