Україна протягом п'яти років отримуватиме газ за ціною $268,5/тис. куб. м, - експерт

Підписання додаткової угоди між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" дозволить Україні до кінця дії контракту від 2009 року одержувати Україні газ за ціною $268,5/тис. куб. м. Про це заявив незалежний експерт Валентин Землянський.

"За моєю інформацією, в ході переговорів була досягнута політична домовленість про незмінність ціни протягом п'яти років. Введення коригувального коефіцієнта необхідно для дотримання юридичних формальностей і вирівнювання щоквартальних коливань цін на нафту і нафтопродукти. В результаті, формула в чинному контракті, кожен квартал має бути приведена у відповідність з ціною $268,5/тис. куб. м", - пояснив експерт.

За його словами, зниження ціни на російський газ має допомогти Україні у подальшій модернізації промисловості та комунальної енергетики. "Це перепочинок і можливість для модернізації промисловості, ЖКГ та комунальної енергетики. Є сенс скористатися цим послабленням для приведення зазначених секторів у відповідність з вимогами енергоефективності ЄС", - додав В.Землянський.

Як заявив сьогодні в інтерв'ю Президент України Віктор Янукович, висока ціна на імпортний російський газ стала однією з найголовніших причин економічної кризи, яка спостерігається України. Він зазначив, що внаслідок підписання невигідного контракту Україна втратила більше $20 млрд. За словами Президента , Україна зацікавлена купувати більше газ у тих постачальників, які запропонують більш вигідну ціну. Саме на цій основі, зазначив Віктор Янукович, були досягнуті домовленості про зниження ціни на російський газ для України до $268,5/тис. куб. м.

"Що стосується обсягів споживання: якщо буде така ціна на газ, яка буде нас влаштовувати, ми зацікавлені споживати російського газу більше , ніж будь-якого іншого, який буде дорожче. Тобто, який газ буде дешевше, той ми і будемо споживати", - зазначив Віктор Янукович.

Згідно з контрактом 2009 р., ціна на російський газ для України залежить від коливання цін на нафтопродукти на світовому ринку і розраховується за формулою. Згідно з доповненням до контракту, яке було підписано 17 грудня 2013 в Москві, коригуючий коефіцієнт у формулі буде щоквартально переглядатися таким чином, щоб кінцева ціна газу становила $268,5/тис. куб. м.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 30 травня 2020, 9:04

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.