Банкноти у €500 заважають Європарламенту боротися з корупцією

Депутати Європарламенту закликали Єврокомісію та Європейський центральний банк скасувати банкноти номіналом 500.

На думку європарламентаріїв, такі банкноти використовуються при відмиванні злочинних капіталів, а також особам, які ухиляються від сплати податків, повідомляє Прайм з посиланням на бельгійську газету Soir.

"Депутати Європарламенту вже запросили Європейську комісію та Європейський центральний банк виправдати існування цих купюр або скасувати їх", – пише видання.

"П'ятисотка" майже не використовується європейцями в повсякденному житті: купюру часто просто не приймають до оплати в торгових точках. Туристи, зокрема, стикаються з цим в невеликих магазинах, власники яких відмовляються від купюр номіналом 500 через відсутність перевірочних приладів і побоювань фальшивок.

Водночас німецькі експерти вважають, що скасування купюр в 500 є недоцільним, оскільки в період фінансової нестабільності громадяни ЄС повинні мати можливість зберігати гроші не в банках, а у себе вдома.

Наразі в світі курсує близько 600 мільйонів екземплярів купюр номіналом 500 на загальну суму 290 мільярдів євро. Це становить близько третини вартості всіх євро-банкнот.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 04 серпня 2020, 11:02

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.