Україна не може одночасно брати участь у двох митних союзах, – Меркель

Україна не обмежена в термінах підписання угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі (ЗВТ) з ЄС, але брати участь одночасно в двох митних союзах вона не може.

Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель у п'ятницю на прес-конференції за підсумками саміту ЄС у Брюсселі, повідомляє Прайм.

"Двері залишаються відкритими. Ніякої дати, коли вона буде закрита, немає. Ми хочемо укласти цю угоду про асоціацію, Європа підготувалася до цього. І тепер рішення повинна ухвалити Україна", – сказала глава німецького уряду.

Відповідаючи на питання, чи суперечить можливе приєднання України до Митного союзу (Росії , Білорусії і Казахстану) створення ЗВТ з ЄС, Меркель заявила: "У нинішній ситуації участь у двох митних союзах неможливо. Це пов'язано з правилами СОТ". Вона додала, що ситуація буде обговорюватися на саміті Росія-ЄС , який відбудеться в січні 2014 року.

Раніше в п'ятницю глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія допускає, що в майбутньому Україна може підписати угоду про асоціацію з ЄС, одночасно залишаючись в зоні вільної торгівлі СНД.

«... Ми говорили, що в цих умовах створення між Україною і Євросоюзом такої зони такої вільної торгівлі, як вона була задумана, несумісне з продовженням пільгового режиму, існуючого між нами в рамках зони вільної торгівлі СНД. Але це не означає, що ми якісь санкції вводили б проти України. Ми просто повернулися б на загальноприйняті норми, які називаються «режим найбільшого сприяння». А зона вільної торгівлі нам представляє пільги понад цього режиму. Ось і все. Але, кажучи про те, що на нинішньому етапі це несумісна річ, ми ніколи не говорили, що це неможливо в принципі», – сказав Лавров.

За його словами, Росія ніколи не говорила, що Україна стоїть перед вибором: чи брати участь в Європейському Союзі або Митному Союзі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 квітня 2021, 5:28

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.