Парламент Греції запровадив єдиний податок на нерухомість

Парламент Греції ухвалив закон про єдиний податок на нерухомість. Голосування стало тестом на виживання уряду - закон, що викликав критику в суспільстві, підтримали 152 депутати при 151 необхідному.

За словами міністра фінансів країни Янніса Стурнараса, у 2010 році доходи Греції від податку на прибуток і на майно, зокрема, на нерухомість, були значно нижчими, ніж у більшості європейських країн. Грецька податкова система практично ігнорувала це джерело доходів.

Міністр додав, що 85% будинків знаходяться в зонах, де вартість житла оцінюється менш, ніж в EUR1,5 тис. за квадратний метр, і податок не перевищить EUR4 за квадратний метр. Власники майже 80% землі будуть платити від EUR3 до EUR60 за ділянку в один стремм (1000 кв. м). Що стосується посівних площ, то для 90% податок не перевищить EUR2,6 за стремм. Тільки 5% платників податків будуть платити додатковий податок, повідомив глава Мінфіну.

Уряд розраховує в 2014 році отримати EUR2,65 млрд. від введення єдиного податку на нерухомість - приблизно стільки ж, скільки було отримано в 2013 році від податку на житло.

Одночасно парламент зменшив з 1 січня 2014 року податок на операції з нерухомістю - до 3% від вартості. Нині ставка податку становить 8% з суми до EUR20 тис. і 10% - з суми, що її перевищує. "Ми вважаємо, що це покращить ситуацію на ринку нерухомості", - заявив міністр фінансів Греції.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 20 січня 2021, 21:07

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.