Зниження ціни на газ для України може вплинути на капіталізацію "Газпрому"

Рішення Росії знизити ціну на газ для України може негативно відбитися на капіталізації "Газпрому" та інших компаній з державною участю.

Про це заявив голова Комітету громадянських ініціатив, екс-міністр фінансів РФ Олексій Кудрін, повідомляє Прайм.

"На першому місці для мене стоїть зниження цін на газ. Ціни на газ повинні бути ринкові для всіх", – сказав Кудрін на прес-конференції в РИА «Новости». Він також звернув увагу на те, що на відміну від Білорусі Україна не входить до Митного союзу.

"І чому всупереч ринку так істотно змінюється ціна – непередбачувано. Адже платити будуть усі, в тому числі і акціонери, включаючи приватних, "Газпрому", – висловив подив екс-глава Мінфіну.

" І така політика є причиною заниженою капіталізації "Газпрому". Тобто ціна (цього рішення – ред.) більше, ніж просто різниця в ціні. Ціна ще й у капіталізації "Газпрому", і не тільки "Газпрому", щодо всіх підприємств з державною участю в Росії виникають ризики того, що держава буде якось управляти або направляти вирішення цих компаній", – пояснив він.

За словами Кудріна, зараз все держкомпанії в РФ при проведенні road show акцій або облігацій завжди окремим рядком прописують роль держави і вплив держави на прийняття економічних рішень. "Правильніше державі було б давати пільгові кредити тим країнам, які хочуть купувати газ за заниженими цінами", – вважає Кудрін.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 листопада 2020, 18:59

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.