Уряд нарахував $42 млрд вигоди від відмови від Угоди про асоціацію

Нацбанк завдяки відмові від підписання угоди про асоціацію з ЄС у Вільнюсі і залученню кредиту Росії на $15 млрд зможе збільшити резерви до $24 млрд до кінця 2014 року.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на інформацію з Кабінету міністрів.

Національний банк України завдяки відмові від підписання угоди про асоціацію з ЄС у Вільнюсі і залучення кредиту Росії на $15 млрд зможе збільшити резерви до $24 млрд до кінця 2014 року порівняно з $18,8 млрд на кінець листопада цього року, йдеться в повідомлені.

Згідно інфографіці, представленої російською мовою, вигоди України-2014 завдяки відкладеному угоди про асоціацію складуть $5,1 млрд. Як складові вказаний $15 млрд кредит РФ, названий інвестиційним, інфраструктурні проекти та кооперація з РФ на $5 млрд і $2,5 млрд відповідно, інвестиції КНР $4 млрд і інші інвестиції $6 млрд.

У разі підписання асоціації з усіх цих плюсів, відповідно до інфографіки, залишаються лише інші інвестиції, зменшені до $5 млрд, пропадають навіть інвестиції з Китаю.

Сумарні ж втрати оцінюються в $36,9 млрд. Їх складовими названі дефіцит у торгівлі з ЄС і Митним союзом – відповідно $11 млрд і $15 млрд, враховуючи з якихось причин окремо платежі за газ – $10 млрд і платежі за зовнішніми боргами $5,9 млрд.

При відкладеній угоді про асоціацію, згідно інфографіці, дефіцит з МС зменшиться на $1 млрд – $10 млрд, дефіцит з Митним союзом, що указується окремо від кооперації та інфраструктурних проектів з РФ , впаде на $10 млрд – до $5 млрд.

Крім того, платежі за газ знизяться до $6,5 млрд, і лише платежі за зовнішніми боргами залишаться на колишньому рівні – $5,9 млрд, не реагуючи на залучення масштабного кредиту від Росії.

Таким чином, сумарна вигода України-2014 від рішення відкласти підписання УА з ЄС і залучити кредит Росії оцінюється авторами інфографіки в $42 млрд: це близько 24% очікуваного ВВП країни в 2013 році, або 61% держборгу країни на кінець жовтня цього року.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 квітня 2021, 5:35

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.