Facebook встановив ціну SPO своїх акцій на рівні $55,05

Найбільша в світі соцмережа Facebook визначила ціну вторинного публічного розміщення (SPO) своїх акцій на рівні $55,05 за акцію.

Як повідомляє РІА "Новості" з посиланням на Digit.ru, загальний обсяг пропозиції оцінюється в $3,85 млрд, про що свідчать документи на сайті Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC).

Соцмережа Facebook минулого тижня оголосила про плани запропонувати на відкритому ринку додаткові 70 мільйонів акцій класу "А". З них 27 млн паперів продала сама компанія, 42,995 млн – її акціонери. Найбільшим акціонером, що продає, виступив гендиректор соцмережі Цукерберг, який реалізував 41,35 млн акцій, ще 1,65 мільйона акцій продав член ради директорів Facebook Марк Андресс.

Виходячи з вартості та обсягу SPO, Цукерберг отримає за його результатами близько $2,27 млрд. Це перший з його боку продаж паперів компанії з моменту IPO у травні 2012 року – продавши тоді 30,2 мільйона акцій, Цукерберг у вересні 2012 року заявив, що не планує реалізовувати свої акції Facebook як мінімум рік.

Після продажу паперів, а також реалізації запропонованого йому опціону на покупку 60 млн акцій класу "B" у Цукерберга буде зосереджено 62,8% голосуючих акцій. Як повідомлялося раніше, він має намір використовувати кошти від продажу акцій класу "А" на покриття податкових зобов'язань, пов'язаних з реалізацією опціону на покупку паперів класу "B". Крім того, Цукерберг 31 грудня має намір пожертвувати ще 18 млн акцій благодійної організації Silicon Valley Community Foundation.

Facebook як компанія, виключаючи комісію андеррайтерів SPO, зможе залучити $1,48 млрд. Раніше повідомлялося, що соцмережа має намір використовувати ці кошти для загальнокорпоративних цілей, покупки інших організацій, технологій і активів.

На тлі прайсингу SPO, а також включення в індекс S&P 500 акції Facebook на торгах в понеділок оновили історичний рекорд, досягнувши позначки в $58,32, перш ніж закритися на рівні $57,77. Ринкова капіталізація соцмережі оцінюється в $140,7 млрд.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 жовтня 2020, 12:50

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.