Україна може відновити експорт електроенергії до Росії, - міністр енергетики

Україна може відновити експорт електроенергії до Росії. Про це заявив міністр енергетики Едуард Ставицький, повідомляє УНН.

"Ми попередньо домовились з моїм колегою міністром (енергетики РФ Олександром Новаком - ред.), створили робочу групу з ним і заслухаємо у кінці січня перспективи експорту і ціноутворення - по якому тарифу ми будемо експортувати в Росію", - зазначив Ставицький.

За словами міністра, за рахунок поставок до Росії Україна може збільшити обсяги експорту електроенергії на 30-40%.

"Я думаю, що ми вийдемо на 11 млрд. кВт-год. (експорту електроенергії - ред.), десь від 3 до 4 млрд. кВт-год ми додатково могли б експортувати в напрямку Росії", - підкреслив Ставицький.

Україна припиняла комерційні поставки електроенергії до Росії у серпні 2006 року. Експорт електроенергії в даному напрямку здійснювався як взаємозаліки із сальдованих перетікань. До припинення експорту Росія була одним з найбільших імпортерів української електроенергії разом з Молдовою і Білоруссю.

Поставки електроенергії до Росії були відновлені на нетривалий час у 2010 році. За словами директора «Укрінтеренерго» Максим Кучера, вони здійснювалися нерівним графіком переважно в пікові години доби.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 15 серпня 2020, 22:05

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.