Перша румунська свердловина на "спірній" з Україною ділянці шельфу виявилася "сухою"

Румунська компанія GSP оголосила про завершення буріння першої розвідувальної свердловини на блоці Східне Кобалеску.

Про це повідомляє оператор проекту - Petroceltic International.

Свердловину Кобалеску Південь-І було пробурено для з’ясування продуктивності пласту, розташованого на південний захід від Східного Кобалеску. Глибина свердловини, яка пробурена само-підйомною буровою установкою (СПБУ) «Прометей», складає 3150 м. За результатами буріння не виявлено комерційних обсягів нафти чи газу. Наразі компанія аналізує дані з свердловини у поєднанні з вивченням геологічної 3D моделі цієї ділянки з метою планування подальшої діяльності на блоці.

Східне Кобалеску - перший блок колишньої спірної з Україною акваторії, на якому почалися розвідувальні роботи. Буріння на сусідньому мілководному блоці Мурідава відкладено. СПБУ "Прометей" румунської компанії GSP було відбуксировано до Констанци для проведення ремонтних робіт.

Petroceltic International здійснює розвідку та видобуток нафти й газу у Північній Африці, Середземномор’ї та регіоні Чорного моря.

3 лютого 2009 року Міжнародний суд у Гаазі ухвалив рішення у справі про встановлення кордону між Румунією та Україною в Чорному морі. Остаточним морським кордоном між державами стала лінія, яка розділює спірну морську ділянку, на яку претендували держави. Згідно з постановою Суду демаркаційна лінія повинна огинати острів Зміїний в радіусі 12 морських міль і проходити між румунським та українським берегом. В результаті Румунія дістала 79,4% спірного континентального шельфу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 17 січня 2021, 17:41

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.