За 11 місяців банківська система заробила 2,4 млрд грн прибутку - член Ради НБУ

Член Ради Національного банку України Роман Шпек вважає головним підсумком 2013 року у фінансовій сфері — зміцнення банківської системи країни. Про це він сказав в ефірі каналу БТБ, повідомляє УНН.

Фінансист зазначив, що завдяки зусиллям НБУ, менеджменту фінустанов — зростають прибутки банківського сектора, збільшуються обсяги кредитування економіки, зміцнюється довіра громадян до національної грошової одиниці і до банківської системи в цілому.

“Перше і головне — банківська система зміцнилася. Керівництво банків і акціонери зробили правильні висновки з подолання фінансової кризи (2008-2009 рр), зміцнився менеджмент, зміцнилася капіталізація банківської системи, є впровадження нових ІТ-рішень, якісно зріс ризик-менеджмент. І це призвело до того, що в цілому за 11 місяців поточного року банківська система дала десь 2,4 млрд грн прибутку. Зросли обсяги кредитування економіки в цілому, в переважній більшості зростають обсяги кредитування корпоративного сектору, а не фізичних осіб, зростає обсяг кредитів, наданих в національній валюті”, — зазначив він. Так, за його словами, ріст обсягу кредитування становить понад 10% за рік. “Це значно більше, ніж 2% росту, які були в 2012 році . Переважно росте кредитування корпоративного сектора”, — зауважив експерт.

“Ну і довіра до банківської системи в значній мірі покращилася в очах наших громадян-користувачів банківськими послугами. І як результат ми по року будемо мати десь щонайменше 19% приросту депозитів наших вкладників у банківській системі”, — додав Шпек.

“І тут важливо відзначити роль регулятора — Національно банку України, який старався впливати на ситуацію так, що вона призвелa до позитивного результату”, — сказав фінансист. Завдяки заходам Нацбанку на міжбанківському ринку — зазначив економіст — вдалося тримати стабільним курс гривні і це мало позитивний вплив на підвищення довіри громадян до національної грошової одиниці.

“Це щоденна велика робота. З одного боку регулятора, з іншого — менеджменту комерційних банків з покращення послуг, які ми надаємо клієнтам. Це зміцнення фінансового стану конкретного банку, це орієнтація на клієнта, .... Ну і окремі інструменти — процентні ставки, регуляторні кроки, які вжиті Національним банком по резервуванню коштів при вкладенні депозитів в іноземній валюті, призвели до того, що українська грошова одиниця стає більш бажаною серед наших громадян”, — зазначив він.

За його словами, завдяки діям Нацбанку українці також стали більше довіряти безготівковим розрахункам, відтак значно знизилися показники операцій зняття готівки з банкоматів через кредитні картки.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 грудня 2020, 4:17

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.