Ціна на газ буде затверджуватися на початку кожного кварталу

Підтвердження зниженої ціни газу в $268,5 за тис. куб. м, домовленість про яку було досягнуто "Нафтогазом" і "Газпромом" за участю президентів двох країн 17 грудня цього року, відбуватиметься щоквартально з 5-го до 10-го числа першого місяця кварталу відповідно до закладеної в контракт формули.

Про це повідомив віце-прем'єр Юрій Бойко у Києві в понеділок, інформує "Інтерфакс-Україна".

"П’ятого числа у нас закінчується за міжнародним Platts (джерело цін на нафторинку) формування ціни на нафту за попередній місяць, що відіграє роль за 9-місячного лага, який закладено в коефіцієнт ціни на газ", - сказав віце-прем'єр.

Він пояснив, що 5-го числа першого місяця кварталу буде відома ціна, яка дасть змогу вирахувати коефіцієнт, застосування якого до формули в контракті "Нафтогазу" і "Газпрому" 2009 року дозволить вийти на бажану ціну в $268,5 за тис. куб. м.

Бойко повторив озвучену раніше президентом України Віктором Януковичем версію збереження формули, яку Україна раніше вважала невигідною, що у разі зниження ціни нафти нижче ніж $80 за барель вона виведе на кінцеву ціну газу для України в $230 за тис. куб. м, що нижче за $268, 5 за тис. куб. м.

Нагадаємо, що підписане 17 грудня доповнення до газового контракту передбачає щоквартальне підтвердження "Нафтогазом" і "Газпромом" ціни в $268,5 за тис. куб. м. У разі несвоєчасного підписання квартальної додаткової угоди (до 10 числа першого місяця кварталу) ціна знову розраховуватиметься за формулою, яка за нинішніх цін на нафту і нафтопродукти виводить приблизно на $400 за тис. куб. м.

Контракт 2009 року передбачає оплату газу "Нафтогазом" до 7-го числа місяця, що йде за місяцем постачання. В останні місяці 2013 року "Нафтогаз" допускав прострочення цих платежів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 07 березня 2021, 6:48

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.