Rolls-Royce пропонує роботизувати морські вантажні перевезення

Компанія Rolls-Royce, один з найбільших у світі постачальників устаткування для суднобудування, закликає до переходу галузі морських перевезень на використання автоматизованих систем судноводіння і пропонує почати широке публічне обговорення цієї теми.

Про це йдеться у матеріалі Financial Times, переклад якого публікують "Ведомости".

"Ідея автоматичного управління суднами не нова - вона існує вже кілька десятиліть. Але саме зараз вона стає реальністю", - говорить Оскар Левандер, керівник відділу інновацій підрозділу суднобудівного інжинірингу Rolls-Royce.

Хоча такі автоматизовані судна зможуть перетинати океани лише через кілька десятиліть, керовані комп'ютером, вони можуть вже скоро почати функціонувати на локальних морських маршрутах, наприклад - в прибережних водах США або між країнами Євросоюзу. "Я думаю, пройде більше десяти років, перш ніж вдасться узгодити правила використання автоматично керованих суден в глобальному масштабі, однак на локальному рівні влади можуть бути готові дати дозвіл на роботу таких суден і раніше", - каже Левандер.

Він вважає, що основною перешкодою для реалізації ініціативи є заплутаність міжнародних правил мореплавства. На те, щоб їх поміняти, потрібен не один десяток років. Без усунення цієї перешкоди у індустрії не буде достатньої мотивації для розробки і створення суден-роботів.

Як пише Financial Times, уява про впровадження автоматів у різні сфери діяльності розігріта очікуваннями, сформованими після придбання компанією Google постачальника роботів для військових цілей, а також проекту з розробки автомобіля без водія. Свою лепту вносить і обіцянка засновника Amazon Джеффа Безоса в найближчі п'ять років почати використовувати літаки-безпілотники для доставки товарів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 11 липня 2020, 19:59

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.