Болгари та румуни отримали право жити і працювати на всій території ЄС

Останні обмеження на вільне переміщення робочої сили з Болгарії та Румунії у всьому Євросоюзі скасовані з 1 січня 2014 року. Про це оголосила Єврокомісія, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"З сьогоднішнього дня болгарські та румунські громадяни можуть повною мірою реалізувати своє право на працю у всіх країнах ЄС без отримання дозволу на роботу. Насправді болгарські та румунські громадяни вже могли вільно, без обмежень, працювати в 19 країнах ЄС, які не застосовували перехідних заходів, а тепер вони отримали право подорожувати і проживати в усіх державах-членах Євросоюзу, до якого Болгарія і Румунія приєдналися в 2007 році", - заявив член Єврокомісії з зайнятості та соціальних питань Ласло Андор.

У поширеному в Брюсселі комюніке наголошується, що понад 3 млн. болгар і румун вже проживають в інших державах-членах співдружності, тому ЄС не очікує значного збільшення напливу робітників з Болгарії та Румунії після зняття обмежень на роботу для них в Австрії, Бельгії, Великобританії, Німеччини, Іспанії, Люксембурзі, на Мальті, в Нідерландах і Франції.

"Вільне пересування людей є одним з наріжних каменів інтеграції та єдиного ринку ЄС", - нагадав Л.Андор.

Він підкреслив, що завершення обмежень для болгарських і румунських робітників у 9 країнах ЄС відбулося під час високого рівня безробіття і жорсткої бюджетної політики в багатьох європейських державах.

За словами чиновника, у важкі часи, громадяни ЄС, що занадто часто переміщаються, ставали легкою мішенню дискримінації. Їх звинувачували у відборі робочих місць у місцевого населення або, навпаки, небажанні працювати та зловживати допомогою систем соціального страхування.

"Насправді, - стверджує єврокомісар, - дослідження показують переваги вільного пересування працівників для економіки приймаючих країн. Мобільні працівники доповнюють ряди працівників приймаючої країни, допомагаючи усунути прогалини у трудових навичках і брак робочої сили, іншими словами, вони, як правило, не займають робочі місця робітників країн, що їх приймають".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 11:42

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.