Латвія вступила в єврозону

У ніч середи Латвія перейшла з лата на євро.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Із середи в країні встановлено двотижневий період одночасного обігу євро і лата, коли розраховуватися за покупки можна буде і в латах, але здачу видаватимуть тільки в євро. Безготівкові гроші 1 січня конвертовано в євро автоматично.

Протягом півроку комерційні банки обмінюватимуть лати на євро безкоштовно, а в Банку Латвії - протягом необмеженого терміну. Впродовж трьох місяців здійснюватиметься обмін готівки лату на євро також в деяких філіях латвійської пошти.

Заздалегідь здійснено підготовку жителів країни до запровадження євро. За три місяці до переходу на євро обов'язково зазначалися ціни в обох валютах - і в латах, і в євро.

Протягом півроку ціни вказуватимуться і в латах, і в євро.

29 грудня 2013 року учасники Комітету управління проектом євро заявили про готовність Латвії до входження в єврозону. Керівник робочої групи держадміністрації

Аріна Андрейчик (Arina Andreiсika) повідомила, що для впровадження євро узгоджено 113 законів, 603 урядові правила і 1432 правила системи самоврядування.

Глава робочої групи Системи грошей і платежів Андріс Руселіс (Andris Ruselis) наголосив, що всі необхідні Латвії готівкові євро - як у вигляді банкнот, так і монет, - вже є в країні.

Раніше глава управління каси і грошового обігу латвійського ЦБ Яніс Блумс повідомляв, що в Латвію вже надійшло 110 млн. банкнот і 400 млн. монет євро. "Ми маємо 110 млн. штук банкнот, їх достатньо для забезпечення грошового обігу і резерву на наступний рік", - сказав Я.Блумс .

Він нагадав, що евробанкноти в усіх країнах єврозони однакові, а евромонети кожна країна карбує за своїм дизайном.

Представник Банку Латвії зазначив, що останнім часом обіг монет латів почав зменшуватися. "Євромонет викарбувано стільки, скільки зараз перебуває монет латів у обігу. Ми, звичайно, завжди хотіли б, щоб монет із символами Латвії було більше. Це перша чеканка, подивимося, щорічно обов'язково карбуватимемо ще, щоб наші монети подорожували Європою і розповідали про нас", - сказав він. За його словами, латові банкноти й монети після переходу на євро знищувамуться.

Карбували латвійські євро в Німеччині. Як повідомляли BNS в Банку Латвії, монети, необхідні республіці під час переходу з лата на євро і в перший рік після впровадження їх у обіг, карбуватимуть на двох державних монетних дворах у землі Баден-Вюртемберг - у Штутгарті і Карлсруе.

У Банку Латвії повідомляли, що готівки в обігу наприкінці 2012 року було 1,2 млрд. латів. Усього потрібно буде обміняти 488 млн. монет (вартістю 73 млн. латів) і 59 млн. банкнот (1,16 млрд. латів). Для забезпечення зміни латових монет, а також - для резервів, що забезпечують обіг євро в 2013-2014 роках, знадобиться 400 млн. євромонет різного номіналу, загальна вага яких становитиме 1600 тонн.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 квітня 2021, 1:42

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.