Набув чинності закон про лібералізацію ринку електроенергії

Закон "Про засади функціонування електроенергії України", що передбачає лібералізацію оптового ринку електроенергії країни, набув чинності 1 січня 2014 року.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", парламент ухвалив закон про лібералізацію енергоринку 24 жовтня 2014 року. Текст закону було опубліковано в газеті "Урядовий кур’єр" 18 грудня.

Деякі пункти закону набудуть чинності дещо пізніше.

Зараз в Україні діє енергоринок єдиного покупця, в той час як новий закон передбачає запровадження моделі роботи за прямими договорами, ринок контрактів "за добу наперед" та балансуючий ринок. Це надасть можливість врегулювати дисбаланс, що виникає під час виробництва електроенергії. Також передбачено створення ринку додаткових послуг щодо закупівлі маневрових потужностей.

Найбільш спірним у законопроекті є питання створення фонду регулювання дисбалансу вартості та його наповнення виключно коштами атомних та гідроелектростанцій.

На думку представників атомної галузі, основною функцією фонду буде отримання коштів від енергогенеруючих компаній, що належать державі (АЕС , ГЕС і ГАЕС) для подальшого їх спрямування на покриття збитків теплової генерації, що знаходиться переважно у приватній власності, а також гарантованих постачальників.

Через фонд здійснюватимуться розрахунки за продану за "зеленими тарифами" електроенергію. Відшкодовуватимуться збитки гарантованих постачальників від продажу споживачам електроенергії за регульованими тарифами. А також - витрати від купівлі електроенергії, виробленої на ТЕЦ та інших установках із комбінованим виробництвом електроенергії, за регульованими цінами і її продаж за ринковими цінами.

Авторами документа є народні депутати Ігор Глущенко (Партія регіонів) і Микола Мартиненко (фракція "Батьківщина").Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 03 серпня 2020, 23:30

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.