Україна припинила купувати газ у Європі

Україна в 2013р. імпортувала з Європи через Польщу та Угорщину близько 2 млрд. куб. м газу.

Цей показник в 1,5 рази вищий, ніж закладений в прогнозний баланс надходження і розподілу природного газу обсяг імпорту з Європи (1,3 млрд. куб. м), повідомляє видання "Дєло" з посиланням на дані оперативного моніторингу операторів ГТС Угорщини та Польщі – FGSZ Ltd, Gaz-System SA.

Торік через Польщу в українську ГТС надійшло 869,6 млн. куб. м, через Угорщину – 1,13 млрд. куб. м газу.

У грудні на територію країни надійшло 124,4 млн. куб. м газу (Угорщина – 93,8 млн. куб. м, Польща – 30,6 млн. куб. м), що на 16,9% менше, ніж у листопаді (149,7 млн. куб. м).

При цьому, заявки на імпорт газу через ГТС Угорщини та Польщі в напрямку України на перші два дні січня 2014р. відсутні.

Раніше у зв'язку з планами і заявами "Газпрому" про істотне зниження транзиту російського газу до Європи через українську газотранспортну систему і небажанням знизити ціну російського газу Україна почала використання своїх газотранспортних потужностей в реверсному напрямку.

З листопада 2012р. країна почала імпорт природного газу з Німеччини через територію Польщі за домовленостями з компанією RWE Supply&Trading GmbH (Німеччина). З квітня 2013р. почалися поставки природного газу з боку Угорщини. Крім того, ведуться переговори з газотранспортними операторами Словаччини та Румунії про можливість подачі природного газу до ГТС України.

Водночас підписане 17 грудня 2013р. доповнення до газового контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом", яким встановлюється фіксована ціна у розмірі $268,5 за 1 тис. куб. м, означає припинення імпорту газу з Європи через істотно нижчу ціну на російський газ.



Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 липня 2020, 22:23

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.