Ціна газу "Газпрому" для Китаю може становити $400

"Газпром" може розпочати продаж газу до Китаю за ціною $360-400 за 1000 кубометрів на китайсько-російському кордоні.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на Financial Times.

Раніше повідомлялося, що "Газпром" планує здійснювати поставки "Східним маршрутом" в КНР до 38 млрд. кубометрів газу на рік протягом щонайменше тридцяти років.

За інформацією джерел Financial Times з російського та китайського боку, домовленість перебуває в межах досяжності після того, як переговори в останні місяці активізувалися.

Партнери "майже узгодили ціну, яка би дозволила газу досягти газових ринків східного Китаю, приблизно $13 за 1 млн. британських термічних одиниць" (БТО) – це еквівалентно $468 за 1 тис. кубометрів. Відповідно, на кордоні з Китаєм ціна становитиме $10-11 за 1 млн. БТО – $360-400 за 1 тис. кубометрів.

Формула ціни засновуватиметься на азіатському кошику нафтопродуктів, можливо, на ціні нафти в Сингапурі.

Китайська сторона зазначає, що вже не потребує російського газу так, як це було на початку переговорів – десять років тому. Китай уже побудував альтернативні газопроводи з Центральної Азії та М'янми, а через термінали СПГ приймає газ з Австралії, Катару та самої Росії.

Раніше повідомлялося, що 2013 р. вартість поставок російського газу в далеке зарубіжжя перебувала на рівні $380 порівняно з $402 у 2012 р.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 травня 2020, 6:09

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.