Українське питання повернеться до порядку денного переговорів Росії з ЄС, – експерт

Питання про асоціацію ЄС та України повернеться до порядку денного переговорів Росії та Євросоюзу.

Такої думки дотримується старший викладач факультету світової економіки та світової політики Вищої школи економіки Катерина Кузнєцова, повідомляє Прайм.

"Питання про Україну, очевидно, повернеться, якщо не цього разу, то наступного"​​, – сказала Кузнєцова, виступаючи в п'ятницю у вашингтонському Центрі глобальних інтересів.

Саміт Росія-ЄС відбудеться наприкінці січня. Україна призупинила процес підготовки до підписання угоди про асоціацію з ЄС за тиждень до планованої події на вільнюському саміті "Східного партнерства". Прем'єр України Микола Азаров запевнив, що має намір переконувати європейських колег погодитися на тристоронні переговори у форматі Україна-ЄС-Росія з питань асоціації. Однак поки що європейська сторона не погодилася на такі переговори.

Експерт ВШЕ вважає, що можливі втрати для російської економіки від асоціації України з ЄС поглиблювалися рядом інших проблем.

"Економічні причини були не найголовнішими", – зазначила вона. За словами Кузнєцової, йдеться про глобальний і регіональний статус Росії . Крім того, асоціація з ЄС передбачає інтеграцію з європейською системою наднаціональних судів, постійний механізм координації зовнішньої політики з ЄС, уточнила вона.

"Україна також втратить свободу в укладенні угод, особливо в тому, що стосується економічних контрактів, митниці, вільних економічних зон і так далі", – вважає Кузнєцова. Вона додала, що Україні також доведеться відмовитися від національної системи стандартів і перейти на європейські стандарти.

За словами Кузнєцової, порядок денний саміту Росія-ЄС наразі "досить порожній". "Коли політики говорять про культуру, це означає, що насправді їм нема про що говорити", – пояснила вона. Кузнєцова вважає, що у відносинах Росії та ЄС накопичилася втома. "Настільки сильна втома після переговорів по візах і СОТ, що, ймовірно, нам знадобиться якийсь час, щоб відпочити від цього", – вважає вона.

Також , за словами Кузнєцової, зберігаються серйозні відмінності в підході до економічної інтеграції з боку Росії та ЄС. "Оригінальні стратегії в економіці Росії і ЄС зовсім не схожі", – констатувала фахівець.

Що стосується Митного союзу в рамках ЄврАзЕС, який міг би стати альтернативою асоціації України з ЄС, Кузнєцова зазначила, що його контури поки що не визначені. "Євразійський економічний союз позиціонує себе наднаціональної структурою, але насправді такою не є", – вважає вона.

Кузнєцова зазначила, що механізм ухвалення рішень в ЄврАзЕС – консенсусний, що в теорії може створити складнощі при приєднанні до нього порівняно невеликих і менш розвинених держав крім нинішніх учасників – Росії, Білорусії і Казахстану. Євросоюзу знадобилося 36 років, щоб ввести кваліфіковану більшість при голосуванні замість консенсусного принципу, нагадала Кузнєцова.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 вересня 2020, 1:03

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.