Банки більше не зможуть красти відсотки з депозитів

Банки зобов'язали платити відсотки по депозиту до його фактичної видачі вкладнику.

Верховний суд ухвалив рішення, яким перекрив схему, використовувану недобросовісними фінансистами: щоб довше користуватися коштами клієнтів, в кінці терміну вони здійснювали виплату депозиту з поточного рахунку, повідомляє "Finance.UA".

Гроші з такого рахунку можуть видаватися через кілька тижнів, а то й місяців. При цьому вкладник нічого не одержував за час перебування коштів на поточному рахунку – відсотки йому вже не нараховувалися.

"Клієнт зможе вимагати виплати компенсації (інфляційні втрати плюс 3% річних) у разі несвоєчасного повернення депозиту. Якщо банк відмовиться її виплачувати, то потрібно буде звернутися до суду, досить послатися на рішення ВСУ як на усталену практику", – розповів адвокат, директор компанії Investment Service Ukraine Іван Герасименко.

До недавнього часу ця схема була дуже популярна у фінансистів. "У період з 2008-го і до середини 2010-го практично всі банки користувалися механізмом, який фактично дозволяв їм задіяти гроші вкладника без нарахування відсотків (або з незначною, неринковою процентною ставкою) . Після 2010 -го така схема використовувалася рідше", – запевнив юрист ЮФ "Спенсер і Кауфманн" Денис Дьомін. Сьогодні мінімізацією відсотків грішать лише проблемні банки. Інші банки вдаються до більш витончених прийомів, щоб поменше заплатити вкладнику.

"Всі вони містяться в договорі депозиту, який вкладник не завжди читає. Наприклад, перед підписанням договору менеджер обіцяє 23% річних у гривні, а в договорі зазначено, що такі відсотки нараховуються тільки за перший місяць депозиту, за другий і всі наступні – 14%. Іноді навіть могли зіграти на днях: повідомити клієнта, що термін депозиту закінчився, запропонувати підписати папери, а потім виплатити тільки 3-5% через те, що клієнт передчасно (за день до закінчення) розірвав договір", – зазначив юрист ЮК "Де-юре" Андрій Павлишин.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2020, 7:48

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.